YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Starosta wyróżnił po raz dwudziesty

12 stycznia 2020 14:45:19 | autor: Justyna Madan
Jubileuszowa, bo dwudziesta gala Dobre, bo Bialskie obyła się w piątek, 10 stycznia w starostwie powiatowym w Białej Podlaskiej. Wśród wyróżnionych przez starostę powiatu bialskiego Mariusza Filipiuka znalazła się międzyrzecka firma Łukasza Filipiuka.

Jubileuszowa XX Gala Dobre, bo Bialskie (fot. Justyna Madan)

Statuetki przyznawane przez starostę to już tradycja. Otrzymują je przedsiębiorstwa, samorządy, instytucje czy organizacje za swoją działalność, która ma wpływ na rozwój zarówno gospodarczy jak i społeczny oraz szczególną promocję powiatu.

Gala rozpoczęła się koncertem Anny Hameli, laureatki "Szansy na sukces" Wojciecha Manna i Elzbiety Skrętkowskiej - piosenką Bajmu "Ta sama chwila". Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów przedstawiła głównie francuski repertuar. Następnie w imieniu władz powiatu bialskiego gości przywitał przewodnicący rady Mariusz Kiczyński. - To dla mnie bardzo wielki zaszczyt i wyróżnienie móc państwa przywitać. Już po raz dwudziesty się tutaj spotykamy, aby wręczyć najlepszym z najlepszych w powiecie bialskim specjalne wyróżnienie. Te statuetki to symbol sukcesu i wiary we własne siły - mówił Mariusz Kiczyński.

- Dwadzieścia lat to kawał czasu, to piękny jubileusz i wiele bardzo ważnych wydarzeń - mówił natomiast starosta Mariusz Filipiuk. - Wiem, że prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z jakimiś trudnościami. Mam jednak głęboką nadzieję, że poradzicie sobie państwo ze wszystkimi przeciwnościami i za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie. Możemy dzisiaj podsumować 2019 rok, nagrodzić i docenić wszystkich, którzy podjęli trud i wysiłek  i wykonali swoją pracę. To właśnie państwo jesteście fundamentem, na którym budujemy znaczenie i pozycję naszego powiatu. Stanowicie niezwykle cenny wkład w życie gospodarcze i kulturalne powiatu. Jesteście motorem napędowym postępu polskiej gospodarki.

Wśród wyróżnionych znalazła się Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Filipiuk w Międzyrzecu Podlaskim. Firma rozpoczęła działalność 2 maja 2011 roku, przedsiębiorstwo prowadzone jest w formie indywidualnej działalności gospodarczej, działając w branży odzyskiwania i recyklingu odpadów i detalicznym skupie złomu stalowego, żeliwnego oraz metali kolorowych. Firma świadczy również usługi przeładunkowe i transportowe towarów oraz usługi w zakresie pomocy drogowej. Od początku działalności firma przyczyniła się do szeroko rozumianej ekologii. Wspomaga szkoły w konkursie "Czysta ziemia", bierze czynny udział w działaniach społecznych, wspiera działalność zespołów ludowych. Co roku pomaga na rzecz organizacji "Podaj dziecku pomocną dłoń" z Międzyrzeca Podlaskiego, oraz na rzecz międzyrzeckiego stowarzyszenia motocyklowego i stowarzyszenia rozwoju żeglarstwa, które organizują zbiórki krwi. Przedsiębiorstwo jest zaangażowane w pomoc Straży Pożarnej zarówno ochotniczej jak i państwowej.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, nie spodziewaliśmy się, ale wyróżnienie mobilizuje nas do dalszego działania. Mamy plany inwestycyjne na przyszłosć i będziemy o nie walczyć. Nasza branża zajmuje się skupem złomu surowców wtórnych, mamy chyba najnowocześniejszą w powiecie stację pojazdów. Oczywiście dużo zawdzięczamy rodzinie, a przede wszystkim naszym pracownikom, bez nich by się nam nie udało - mówią Łukasz i Marcin Filipiuk, właściciel oraz kierownik firmy.

Pozostali wyróżnieni statuetkami Dobre, bo Bialskie: Firma Handlowo-Zaopatrzeniowa „Agro-Handel” w Polubiczach Wiejskich, Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej.

Złote statuetki z okazji jubileuszowej gali otrzymali: Bank Spółdzielczy w Łomazach, Muzeum im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Białej Podlaskiej, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Mika w Janowie Podlaskim, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bialbud w Białej Podlaskiej.

W tym roku gminą, liderem samorządności została gmina Wisznice. W zeszłym roku liderem było miasto Międzyrzec Podlaski. W ciągu 20 lat, wręczno do tej pory sto wyróżnień.


Jubileuszowa XX Gala Dobre, bo Bialskie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (12 stycznia 2020 18:31:29) Brat załatwił Udziela się ktoś nie znając widocznie sytuacji ani pokrewieństwa bo jaki to brat starosty???? Chyba PiS... brać przekazał złe info... autor: XX
    logo male