YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Starsza pani straciła wielkie pieniądze

14 października 2020 16:40:52 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim (fot. miedzyrzec.info)

50 tysięcy złotych straciła 82-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta uwierzyła w telefon od oszusta, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. 82-letnia mieszkanka miasta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Rozmówca ustalił, że kobieta posiada zgromadzone oszczędności, po czym oświadczył, że pieniądze są zagrożone kradzieżą.

Oszust nakłonił kobietę, by poszła do banku i dokonała wpłaty gotówki na wskazany rachunek bankowy, który miał należeć do prokuratora. Starsza pani nie zwróciła uwagi, że w tytule przelewu miał się pojawić zapis ”opłata za remont mieszkania”.

82-latka postąpiła zgodnie z wytycznymi oszusta, który również w drodze powrotnej prowadził z nią rozmowę telefoniczną instruując co ma robić. W wyniku zdarzenia straciła 50 tysięcy złotych. Gdy następnego dnia zdała sobie sprawę z tego, że jest ofiarą oszustwa, zgłosiła się na Policję.

- Przypominamy, że Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy też nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji – podkreśla oficer prasowy bialskiej komendy Barbara Salczyńska-Pyrchla. - Apelujemy również do bliskich osób starszych, aby rozmawiali ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy, by nie paść ofiarą oszusta – dodaje.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (17 października 2020 11:43:09) Biedna emerytka 80tysie autor: Emeryt
    (16 października 2020 14:49:57) JAK MOŻNA BYĆ TAKIM OGRANICZONYM Jak można być tak ograniczonym umysłowo, żeby w taką bajeczkę uwierzyć? To, że miała 80 lat nie usprawiedliwia jej. Przecież to widać, słychać i czuć, że to oszustwo... Tyle razy się o tym mówi- WSZĘDZIE- podaje się podobne przypadki i przykłady, a Ci ludzie wraz to samo... NARODZIE OBUDŹ SIĘ! autor: XX
    (15 października 2020 12:43:23) Masakra Tyle apeli od dawna w mediach a ludzie wciąż dają się oszukiwać. autor: Putin
    logo male