Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0.2°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Strażacy lepiej wyposażeni

18 września 2018 08:45 | autor: redakcja
fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Miasto pozyskało blisko 65 tysięcy złotych na zakup zestawu ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej „Śródmieście”.

Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, utworzonego przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Wymagany wkład własny samorządu to zaledwie 1 proc. wartości dotacji czyli 656 zł. Dzięki temu wsparciu strażacy otrzymają między innymi nożyce do cięcia, rozpieracz kolumnowy i agregat zasilający do narzędzi. Sprzęt będzie służył do ratowania osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

REKLAMA

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (19 września 2018 09:02)
  W woli wyjaśnienia na ternie gminy działa tylko jedna jednostka włączona do KSRG.
  autor: gość

  (18 września 2018 22:38)
  Brawo dla Wójta Adamowicza
  Wójt ma naście jednostek OSP na "utrzymaniu" w tym kilka będące w KSRG (dla nie kumatych Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy), w mieście są trzy jednostki OSP, w KSRG niestety nie ma żadnej.Smutne ale prawdziwe!Stołpno przy wsparciu UM pozyskało wozy terenowe i kłady z SG, Zawadki dotacje na remont strażnicy, Śródmieście dotacje na remont strażnicy. To i tak kropla w morzu potrzeb dla wszystkich jednostek miasta. W OSP działają ludzie z pasji nie dla kasy. Proszę - zanim napiszesz coś głupiego: przemyśl co piszesz, nie pluj na najbardziej szanowany mundur w tym kraju, z góry DZIĘKUJĘ !!!
  autor: gość

  (18 września 2018 22:35)
  do Gościa
  nie sukces Kota, tylko Śródmieście złożyło wniosek do Ministerstwa Sprawiedliwości, a Stołpno i Zawadki widocznie tego nie zrobiły albo dostały odmowę
  autor: gość

  (18 września 2018 08:58)
  Brawo, zarobiłeś 2 złote. Komentuj dalej.
  autor: gość

  (18 września 2018 08:52)
  Sukces Kota
  Śródmieście Kozak, a reszta daleko w tyle. Tak się kupuje głosy. Śródmieście dostało 65 tyś, a Zawadki i Stołpno po 3.000 zł? może ktoś mnie oświeci.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny