Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Strażacy z OSP Śródmieście reprezentowali powiat

8 września 2021 08:40 | autor: redakcja

W sobotę, 4 września na Placu Zamkowym w Warszawie odbyły się centralne obchody 100-lecia utworzenia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP "W JEDNOŚCI SIŁA". Strażaków z powiatu bialskiego na tych uroczystościach reprezentował poczet sztandarowy międzyrzeckiej jednostki OSP Śródmieście.

Związek OSP RP gromadzi obecnie ponad 16 tysięcy jednostek OSP zrzeszających ok. 700 tysięcy członków. W uroczystościach na Placu Zamkowym uczestniczyło blisko 150 pocztów sztandarowych, w tym poczet OSP Śródmieście w składzie: druh Marcin Kazimierczak - dowódca pocztu, druh Grzegorz Kiryluk - sztandarowy oraz druh Adam Mikołajczuk – asysta pocztu.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji strażaków w Archikatedrze Warszawskiej pod przewodnictwem ks. bp Michała Janocha i kapelanów straży pożarnej. Punktualnie o godzinie 12:30 na Placu Zamkowym rozpoczął się uroczysty apel w hołdzie pokoleniom strażaków służących ludziom i Ojczyźnie.

REKLAMA

Z okazji jubileuszu Związek OSP RP przygotował medal okolicznościowy, który podczas apelu otrzymały Oddziały Związku OSP RP biorące udział w uroczystości.

Foto: OSP Śródmieście / ZOSP RPDodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny