Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Strażacy zachęcają do pomocy uchodźcom

26 lutego 2022 12:54 | autor: redakcja

Od rozpoczęcia działań wojennych granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło już 135 tys. osób. W wielu miejscach organizowane są zbiórki na rzecz uchodźców. W Międzyrzecu Podlaskim takie akcje prowadzą Nadleśnictwo Międzyrzec i OSP Stołpno.

Ukraińcy, którzy po przyjeździe do Polski chcą skorzystać z pomocy oferowanej przez rząd, mogą udać się do punktów recepcyjnych. Na terenie województwa lubelskiego utworzono je m.in. w Dorohusku, Dołhobyczowie, Horodle i Lubyczy Królewskiej. Uchodźcy mogą tam odpocząć, otrzymają posiłek i niezbędne informacje.

Na terenie całego kraju zainicjowano wiele akcji, których celem jest pomoc dla Ukraińców uciekających przed wojną. W Międzyrzecu Podlaskim OSP „Stołpno” rozpoczęła zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: koce, środki higieny osobistej, długoterminowa żywność, leki.

„W najbliższych dniach w ośrodkach dla uchodźców w Polsce pojawi się wiele osób, którym będzie potrzebna pomoc medyczna, materialna oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Stołpno od lat na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo, dlatego teraz, kiedy pomocy potrzebują nasi najbliżsi sąsiedzi nie pozostajemy obojętni i wychodzimy z inicjatywą pomocy humanitarnej” - informują międzyrzeccy strażacy.

Zbiórka jest prowadzona w godz. 12-18 w strażnicy OSP Stołpno przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 (Tel. 722 726 998). Wszelkie zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem odpowiednich jednostek OSP/PSP.

Nadleśnictwo Międzyrzec pomaga w zakwaterowaniu uchodźców z Ukrainy. Szczegółowych informacji o możliwości pomocy udzielają: Krzysztof Gajecki (tel. 509 142 239) oraz Adrian Wasiluk (537 865 505).

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (26 lutego 2022 20:37)
  Putin to czub i szaleniec !!!!!!!!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny