Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10.8°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Strefa zero w kadrze

25 marca 2023 10:19 | autor: Anna Ostapiuk
"Czarnobyl z bliska 30 lat po" w kadrach fotografa i podróżnika Adama Palucha (fot. Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych)

Gościem Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych był fotograf i podróżnik Adam Paluch, który zaprezentował nagranie filmowe i fotografie wykonane podczas pobytu w Czarnobylu.

Do awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło w nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 r. Niekontrolowana reakcja łańcuchowa doprowadziła do wybuchu wodoru, który rozsadził rdzeń reaktora, a do atmosfery przedostały się śmiertelnie groźne substancje radioaktywne. Życie tam stało się niemożliwe.

Ale nadal trwa i swoją wyjątkowością i tajemniczością przyciąga kolejnych podróżników. Jak wygląda Czarnobyl 30 lat po katastrofie? Na swoich zdjęciach ten stan uwiecznił m.in. fotograf Adam Paluch , którego relację z podróży ujętą w kadrach mieli możliwość obejrzeć w dniu 18 marca goście spotkania zorganizowanego przez Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych w Międzyrzecu Podlaskim.

"Czarnobyl z bliska 30 lat po"

To fascynująca opowieść z wyprawy do "strefy zero" w Czarnobylu podróżnika, który w 2017 r. spędził kilka dni w miejscu katastrofy z 1986 r. Pozostałości z tamtych czasów, zastane miejsca i przejawy życia skażonej przyrody uwiecznił na filmie i przejmujących zdjęciach.

REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny