5.1°C

Strzelili tylko piątkę

18 września 2012 11:57

Huragan nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem LKS Milanów. Jacek Syryjczyk miał jednak do swoich graczy pretensje o bardzo słabą skuteczność.

- Nie pamiętam za mojej kadencji meczu, w którym mielibyśmy aż tyle sytuacji do strzelenia bramki – komentował spotkanie trener międzyrzeczan. – Naliczałem jakieś szesnaście stuprocentowych sytuacji - mówił.

Jacek Syryjczyk przyznaje, że słaba skuteczność jest zapewne wynikiem bardzo małej ilości treningów strzeleckich, co spowodowane jest m.in. częstą nieobecnością na treningach bramkarzy.

- Będziemy musieli nad tym popracować, bo jeżeli chodzi o grę to jest coraz lepiej – stwierdza. – Taktycznie prezentujemy się całkiem nieźle. Szkoda, że są problemy z utrzymaniem koncentracji i równej gry przez cały mecz. Znamy swój potencjał i w momencie gdy coś nie wychodzi, gdy nie potrafimy go wykorzystać w nasze poczynania wkrada się nerwowość – przyznaje opiekun międzyrzeczan.

W spotkaniu z Milanowem gospodarze objęli prowadzenie już w 11 minucie, kiedy po podaniu Adama Osieja sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Bogucki. Wynik pierwszej połowy ustalił Patryk Jankiewicz po dobrym podaniu od Damiana Zdunka.

Od 51 minuty Huragan miał jeszcze łatwiej, bowiem czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników gości. W 67 minucie na 3:0 podwyższył Osiej po podaniu Jakuba Adamczyka. Kolejne gole zdobywali Bogucki przewrotką po zagraniu Arkadiusza Rostka i Zaniewicz po podaniu Boguckiego.

Po sześciu kolejkach Huragan z dorobkiem 15 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza Orła Czemierniki i Olimpię Okrzeja, które mają identyczny dorobek punktowy. Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Krzna Rzeczyca. Dzięki temu zespół z gminy Międzyrzec awansował na dziesiąte miejsce w tabeli.

Huragan Międzyrzec Podlaski - AgroCorn Milanów 5:1 (2:0)

Bramki dla Huraganu: Bogucki 11 i 72, Jankiewicz 43, Osiej 67, Zaniewicz 89

Skład Huraganu: Nowak - Węgrzyniak (78'Grudziński), Zdunek, Tusz, Korniluk (78'Chilimoniuk), Bogucki, Rostek (83'Ł. Łobejko), Puścian, Zaniewicz, Osiej (78'Urbaniuk), Jankiewicz.

Krzna Rzeczyca - Dąb Dębowa Kłoda 2:0 (1:0)

Bramki: Ciechanowicz 26, Kaczanowski 70

Skład Krzny: Brodawka - Hawryluk, Semeniuk, Lecyk, Ł. Ostapiuk, Pietruk, Biernacki, Krzymowski, Pietruszka (75'Mazurek), Ciechanowicz, Kaczanowski