YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Stypendia Marszałka Województwa

15 grudnia 2019 21:31:02 | autor: Wiesława Kalinka (ZPO 3)
10 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego dla 500 szczególnie uzdolnionych uczniów. W tym gronie znalazła się Barbara Stefaniuk, uczennica ZPO nr 3.

 

Stypendia podzielono następująco: 101 stypendiów dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz 399 stypendiów dla uczniów trzy- i czteroletnich liceów ogólnokształcących.

W gronie nagrodzonych znalazła się Barbara Stefaniuk- uczennica klasy 8p ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim - za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki.

- Ogromnie się cieszę, że mamy w województwie lubelskim tak dużą grupę uzdolnionej młodzieży. Jestem z Was dumny i z wielkim optymizmem patrzę w przyszłość, ponieważ inwestycja w młodzież, to inwestycja w przyszłość Polski. – mówił podczas wtorkowej gali wicemarszałek województwa Michał Mulawa.

Program stypendialny „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, w zakresie przynajmniej jednego spośród przedmiotów przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych i matematyki. Celem programów stypendialnych jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim. Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 grudnia 2019 01:31:49) BRAWO! Gratulacje!:) :) autor: xx
    (15 grudnia 2019 21:53:37) gratulacje Basiu, wielkie GRATULACJE i kolejnych sukcesów autor: Lidia
    logo male