Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Stypendyści Premiera

8 kwietnia 2022 09:50 | autor: redakcja

Wojewoda Lech Sprawka wręczył dyplomy stypendystom prezesa Rady Ministrów. Otrzymało je 434 uczniów z województwa lubelskiego. W tym gronie znalazło się sześcioro uczniów z międzyrzeckich szkół średnich.

5 kwietnia wojewoda lubelski wręczył okolicznościowe dyplomy stypendystom prezesa Rady Ministrów ze szkół z terenu powiatów: bialskiego, miasta Biała Podlaska, parczewskiego, radzyńskiego, łukowskiego, ryckiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, opolskiego i puławskiego.

Lech Sprawka odczytał list do stypendystów skierowany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego: „Na naszych oczach rodzi się nowy świat. Otwiera przed nami niedostępne dotąd możliwości rozwoju, ale też stawia nas wobec sytuacji wcześniej nieznanych. To, co z nadchodzących szans wykorzystamy, na które z wyzwań skutecznie odpowiemy zależy od talentów i pracowitości młodych ludzi już wkrótce odpowiedzialnych za świat przyszłości. Kieruje mną przekonanie, że Polska stoi dziś przed szansą, bo ma Was – wspaniałą młodzież, której chce się chcieć, której chce się uczyć, chce się pokonywać kolejne wyzwania. Jestem pewien, że kompetencje, które dziś zdobywacie będą siłą Rzeczypospolitej w przyszłości. Nie wątpię, że wśród Was znajdują się przyszli wynalazcy, inżynierowie, nauczyciele, wspaniali działacze społeczni, a może też politycy”.

Wśród 434 wyróżnionych uczniów z województwa lubelskiego znalazła się szóstka z międzyrzeckich szkół średnich. Są to:

Karolina Andrzejuk - 4 klasa Technikum w Zespole Szkół Technicznych
Magdalena Ziarek - 4 klasa Technikum w Zespole Szkół Technicznych
Maria Magdalena Kossak - 3 klasa Liceum Ogólnokształcącego
Aleksandra Semeniuk - 3 klasa Liceum Ogólnokształcącego
Alicja Weronika Siłuch - 4 klasa Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych
Rafał Smal - 2 klasa Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych

„Dzisiejsze spotkanie jest symbolicznym zwieńczeniem Waszej ciężkiej, systematycznej pracy, która doprowadziła Was do uzyskania bardzo wysokich ocen, otrzymania promocji z wyróżnieniem, wybitnych osiągnięć w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, czy też zostaliście laureatami konkursów na pracę naukową. Te wszystkie Wasze sukcesy zostały docenione. Życzę, byście konsekwentnie podążali drogą mądrości, byście nie zmarnowali swoich talentów, pracujcie nad ich rozwojem, ale nie za wszelką cenę, rozwijajcie swoje pasje, realizujcie swoje marzenia, dbajcie o dążenie do bycia wartościowym człowiekiem, takim, który będzie zauważał to, co w życiu dobre, szlachetne i piękne” – mówiła do stypendystów Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny