YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Sukces szkoły z Rogoźnicy

5 grudnia 2017 10:51:08 | autor: Redakcja
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego z Rogoźnicy zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Wybieram wodę - Akcja Edukacyjna!” pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

W październiku 2017 r szkoła w Rogoźnicy wzięła udział w Ogólnopolskim Konkiursie „Wybieram wodę”. Miał on na celu promocję korzyści płynących z picia wody wodociągowej i mineralnej przez dzieci i młodzież oraz edukację w zakresie prawidłowego nawodnienia organizmu.

Co więcej, działania w ramach programu miały podkreślać rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. W ramach tej akcji uczniowie klasy VI pod kierunkiem Moniki Kasperskiej, Małgorzaty Kuzaki i Anny Matwiejuk nakręcili film, który pokazał, że picie wody pozytywnie wpływa na ich organizm. Zachęcali uczniów do picia wody i ukazywali pozytywny wpływ wody na prawidłowe nawodnienie organizmu po treningu, ciężkim dniu w szkole, podczas zdenerwowania czy spotkań i zabaw z kolegami.

Film został zamieszczony na stronie internetowej szkoły i przesłany do Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii w Warszawie - organizatorów konkursu. Link do filmu

W listopadzie ogłoszono wyniki konkursu. Szkoła z Rogoźnicy znalazła się na pierwszym miejscu wśród dziesięciu laureatów. Wyniki konkursu

Za zwycięstwo placówka otrzymała indywidualne nagrody rzeczowe i zapas wody butelkowanej dla wszystkich uczniów.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male