YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Sukcesy młodych pisarzy z „Zefirka”

29 czerwca 2018 08:35:03 | autor: Redakcja / ZPO nr 3
15 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 22. Edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Wśród laureatów znalazła się trójka uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Sukcesy młodych pisarzy „Zefirka” (fot. ZPO nr 3)

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów Dni Jaworzna. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 219 prac młodych literatów z całej Polski. Podczas gali finałowej laureatom wręczono nagrody - pióra i kałamarze, ufundowane przez prezydenta Jaworzna, jak również pamiątkowe medale, dyplomy oraz egzemplarze publikacji ze zwycięskimi i wyróżnionymi utworami. Oprawę muzyczną spotkania zapewniły Marlena Budak i Kamila Kurzeja z Teatru Sztuk w Jaworznie. Konkurs zorganizowany został pod patronatem: Biblioteki Śląskiej, Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.
Wśród 24 laureatów konkursu znalazła się trójka uczniów ZPO nr 3:

I miejsce - Oliwka Ciechanowicz klasa Va – wiersz „CISZA”

III miejsce – Weronika Myszka klasa VIp – wiersz „LATO”

Wyróżnienie - Marcel Domański klasa IVs – opowiadanie „OKNO”

Nagrodzeni uczniowie osobiście odebrali nagrody i pomimo dużego zmęczenia wielogodzinną podróżą z ogromną radością zwiedzili przy okazji Zamek w Chęcinach. Opiekunką wymienionych uczniów jest Izabela Włodarczyk.

REKLAMA
reklama


Sukcesy młodych pisarzy Zefirka


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male