YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Świąteczne bieganie

12 listopada 2015 13:58:46 | autor: redakcja
Ponad stu uczestników zgromadził na starcie I Rodzinny Bieg Niepodległości, który odbył się w Międzyrzecu Podlaskim. Wygrała drużyna Leszczyńskich.

Bieg odbywał się na ulicach Międzyrzeca, dystans liczył około 1750 metrów. Na starcie na ulicy Łukowskiej zgłosiło się 25 drużyn, liczących od dwóch do pięciu osób. Ponadto 18 biegaczy stanęło do rywalizacji indywidualnie. Na metę pierwsza przybiegła drużyna Leszczyńskich (Mariusz, Anna, Adaś, Wiktor i Alicja Raczyńska). Na drugim miejscu rywalizację ukończyła drużyna Męczyńskich (Sylwester, Michał, Mikołaj). Trzecie miejsce przypadło drużynie państwa Matacz (Karol, Jagoda, Karolina, Paulina). Zwycięzców nagrodzono pucharami.

Uczestnicy biegu, którzy zgłosili się w terminie otrzymali pakiety startowe (koszulki i drobne gadżety). Wszyscy, którzy pobiegli mieli okazję wziąć udział w losowaniu książek, ufundowanych przez księdza dziekana Józefa Brzozowskiego. Obok plebanii przy kościele św. Mikołaja na uczestników imprezy czekały kiełbaski z grilla i gorąca herbata.

Arkadiusz Myszka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji ocenia, że impreza była udana: "To był pierwszy raz i chcemy taką formę świętowania kontymuować. Rozmawiałem już o tym z burmistrzem Kotem i księdzem dziekanem Brzozowskim, którzy byli współorganizatorami biegu".

Kolejny świąteczny bieg miałby się odbyć 3 maja.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 listopada 2015 10:36:03) super pomysl autor: gość
    logo male