YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Świąteczny koncert w Szkole Muzycznej

20 grudnia 2019 08:07:33 | autor: redakcja/Szkoła Muzyczna
16 grudnia w pięknie udekorowanej sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego odbył się coroczny koncert świąteczny.

Bożonarodzeniowy koncert w międzyrzeckiej Szkole Muzycznej (fot. www.fotomj.pl)

Przed rozpoczęciem części artystycznej burmistrz Zbigniew Kot podziękował dyrektorowi szkoły Januszowi Samociukowi, nauczycielom Ewie Łańcut-Nestoruk i Jackowi Nestorukowi oraz uczniom za uświetnianie uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta, wręczając im upominki.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej wystąpili uczniowie międzyrzeckiej szkoły prezentując repertuar o tematyce bożonarodzeniowej. Usłyszeliśmy piękne polskie kolędy i pastorałki. Nie zabrakło również takich utworów jak Jingle Bells czy All I want for Christmas is You.

W drugiej części, na zaproszenie dyrektora szkoły, wystąpili utalentowani uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie – laureaci wielu konkursów skrzypcowych. Ich prezentacje były równocześnie elementem wprowadzającym i promującym skrzypce w związku z planowanym utworzeniem tej klasy instrumentalnej w międzyrzeckiej szkole muzycznej od następnego roku szkolnego. Poinformował o tym dyr. Janusz Samociuk, zachęcając młodzież do nauki gry na tym instrumencie.

Koncert prowadziły: Ewa Łańcut- Nestoruk - nauczyciel fortepianu SM w Międzyrzecu Podlaskim oraz Natalia Pomyłujko - nauczyciel skrzypiec PSM w Łukowie. Na zakończenie dyrektor Janusz Samociuk podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu oraz złożył zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male