Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-3°C
Kontakt

Syn włamał się do sanktuarium, ojciec chciał podpalić radiowozy

25 listopada 2015 23:45 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Fot. KMP Biała Podlaska

Do zbrojowni znajdującej się przy kodeńskim sanktuarium włamali się 25-latek i jego 19-letni wspólnik. Ojciec tego drugiego podczas zatrzymania syna oblał benzyną dwa radiowozy i policjanta. Mężczyzna trzymał już w ręku zapałki, gdy został obezwładniony przez przez drugiego funkcjonariusza.

W poniedziałek terespolskim funkcjonariuszom zgłoszono włamanie do zbrojowni znajdującej się na kalwarii przy kodeńskim sanktuarium. Z przekazanych informacji wynikało, że łupem włamywaczy padły kusze, 2 szable oraz 6 sztyletów o łącznej wartości około 1,5 tys. złotych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko ustalili, że dwa spośród skradzionych bagnetów znajdują się w jednym z bialskich lombardów. Mundurowi zatrzymali 25-letniego mieszkańca gm. Piszczac, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci pojechali także do Kodnia wykonać czynności z kolejną osobą podejrzewaną o współudział w tym przestępstwie.

Chodziło im o 19-latka zamieszkującego jedną z posesji. Kiedy kryminalnymi z Terespola i Białej Podlaskiej wykonywali z podejrzewanym czynności służbowe w jego domu, nagle ojciec chłopaka polał benzyną stojące na zewnątrz dwa radiowozy.

Zdarzenie to zauważył jeden z policjantów. Kiedy wybiegł na zewnątrz, został oblany przez 53-latka benzyną po oczach i uderzony wlewem plastikowej bańki w oko. W momencie obezwładniania napastnika przez drugiego funkcjonariusza, 53-latek trzymał już w ręku zapałki.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, wobec czego pobrano od niego krew do badań. Na miejscu zdarzenia czynności nadzorowane były przez prokuratora.

Funkcjonariusz został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej. Oprócz podrażnionych spojówek ma również ranę oka.

Do policyjnego aresztu trafili podejrzani w sprawie włamania do zbrojowni 19-latek z Kodnia oraz 25-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (26 listopada 2015 23:08)
  Olo nie wstydź się rodziny i pamiętaj chorągiewkę unijną wywieś na balkonie.
  autor: gość

  (26 listopada 2015 23:05)
  Nie patologia!
  To zapewne rodzinka która głosowała w ostatnich wyborach na PIS ....
  autor: olo

  (26 listopada 2015 20:42)
  patologia
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny