YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szachiści walczą o Puchar Burmistrza

11 czerwca 2018 20:43:13 | autor: Redakcja / MUKS "Gambit"
Piąty turniej z cyklu "Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych" upłynął w sportowej atmosferze, choć walki na szachownicach były bardzo zacięte.

Puchar Burmistrza w Szachach Szybkich i Błyskawicznych (fot. arch.

W piękną słoneczną niedzielę 27 maja do walki na szachownicach w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 zdecydowało się przystąpić 38 miłośników "królewskiej gry" w wieku od 5 do 75 lat. W klasyfikacji open zwyciężył Andrzej Rogoza reprezentujący klub LUKS Lubartów. Pan Andrzej wyprzedził Ignata Bogdanowa z Ukrainy i Wiktora Kukawskiego (MUKS Gambit Międzyrzec), który okazał się jednocześnie najlepszym juniorem do lat 14. Wśród juniorek do lat 14 zwyciężyła Hanna Nurzyńska z MUKS Gambit.

Klasyfikację juniorów młodszych do lat 8 i 10 zdominowali młodzi szachiści z międzyrzeckiego klubu. Wśród dziesięciolatków zwyciężyli Karolina Tymoszuk i Aleksander Nakaziuk, a wśród dzieci ośmioletnich Joanna Wedziuk z MUKS Gambit i Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachpol Łuków. W rywalizacji uczennic klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Karolina Wysokińska przed Olą Marciniuk i Karoliną Tymoszuk. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był  pięciolatek Gabryś Muszyński, któremu udało się uzyskać 1 pkt.

Wyniki turnieju dostępne są na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_3807/.

Turniej upłynął w sympatycznej atmosferze. Nagrody i medale w grupach juniorskich ufundowane zostały ze środków przekazanych przez firmę Dr Gerard. Organizator w imieniu Sponsora, Patrona i swoim zaprasza na kolejny turniej, który przeprowadzony zostanie 18 czerwca 2018 roku.


Puchar Burmistrza w Szachach 2018


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male