YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szachiści z pucharami od burmistrza

12 września 2017 21:10:08 | autor: redakcja/MUKS Gambit
Zakończył się cykl turniejów o Puchar Burmistrza Miasta w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2017. Trzeciego września zwycięzcy odebrali nagrody w ZPO nr 3.

Finał Pucharu Burmistrza Miasta w Szachach Szybkich i Błyskawicznych (fot. arch. Tadeusz Węgrzyniak)

3 września 59 szachistów zebrało się w gościnnych progach Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, aby rozegrać ostatni z cyklu 6 turniejów o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Tradycyjnie, walka na szachownicach przebiegała w duchu Fair Play.

Tym razem - z wynikiem 8 pkt. z 9 partii - wygrała czternastoletnia zawodniczka MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski Patrycja Waszczuk, która jednocześnie zwyciężyła w klasyfikacji juniorek do lat 14. Wygrana Patrycji nie była niespodzianką, ponieważ niespełna miesiąc temu we Wrocławiu zdobyła 2 złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorek w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Drugie miejsce zajął radzynianin Paweł Krasuski, a trzecie międzyrzeczanin Łukasz Chomiuk, który obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

W grupie juniorów do lat 14 wygrał Wiktor Kukawski, przed Mateuszem Bojczewskim reprezentującym LKSz Lublin i Wojciechem Kakowskim z KSz. Skoczek Siedlce.

Jeszcze bardziej gościnni okazali się nasi młodsi juniorzy. Wśród dziesięciolatków zwyciężył bialczanin Andrzej Pietkiewicz, przed reprezentującym MZSzach. - Krzysztofem Dobosiewiczem i Filipem Sienkiewiczem z Konstantynowa.

W grupie ośmiolatków wygrał Szymon Suska z SSz. "Szachpol" Łuków, przed zawodnikiem MZSzach. Dawidem Dobosiewiczem i reprezentującym LUKS Lubartów - Michałem Drozdem.

Tradycją stało się, że podium juniorek do lat 10 "okupują" bardzo zdolne szachistki naszego klubu: Karolina Tymoszuk, Aleksandra Marciniuk i Karolina Wysokińska (w tej kolejności ukończyły rywalizację w turnieju).

W turnieju wystąpiły także dwie ośmiolatki. Lepsza okazała się Ania Oleksiuk z Rogoźnicy. Druga była Nikola Adamowicz z Miś.

Przed przystąpieniem do dekorowania zwycięzców klasyfikacji długofalowej odbyła się miła uroczystość. Wiceburmistrz Grzegorz Łubik odebrał z rąk prezes Lubelskiego Związku Szachowego Piotra Piwowarczyka Odznakę "Przyjaciel Szachów". Związek odznaczył nią burmistrza Zbigniewa Kota, który z powodu wyjazdu nie był obecny na imprezie.

Dużo emocji wzbudziła klasyfikacja długofalowa. Jak się okazało ostatni turniej miał bardzo duży wpływ na klasyfikację końcową. Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski zdobył szachista KSz. Skoczek Siedlce Sławomir Kurpiewski, który wyprzedził Patrycję Waszczuk, Andrzeja Rogozę z LUKS Lubartów i Adama Łukasika z KSz. Skoczek Siedlce.

Klasyfikację długofalową czternastolatków wygrał Wiktor Kukawski i wyprzedził międzyrzeczanina Jerzego Rzeńcę i Mateusza Bojczewskiego, którzy reprezentują Lubelski Klub Szachowy Lublin.

Klasyfikację juniorek do lat 14 wygrała oczywiście Patrycja Waszczuk, która wyprzedziła drugą reprezentantkę naszego klubu Hannę Nurzyńską.

Klasyfikację generalną dziesięciolatek wygrała Karolina Wysokińska. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Marciniuk, a trzecie Karolina Tymoszuk.

W klasyfikacji dziesięciolatków zwyciężył reprezentant Lubelskiego Klubu Szachowego - Igor Zasadziński, który wyprzedził bialczanina Andrzeja Pietkiewicza i Mariusza Kurczyńskiego z naszego klubu.

Najlepszym szachistą wśród ośmiolatków został Michał Drozd z LUKS Lubartów. Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci "MUKS Gambit": Bartek Wróbel i Hubert Wedziuk.

Puchary, medale i nagrody ufundowane ze środków przekazanych klubowi przez Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski i Sponsora Głównego - Firmę Dr Gerard wręczali: Zastępca Burmistrza Grzegorz Łubik, Zastępca Dyrektora ZPO nr 3 Ewa Włodarczyk i Prezes Lubelskiego Związku Szachowego Piotr Piwowarczyk.

Organizatorzy turnieju z MUKS "Gambit" Międzyrzec Podlaski za aktywne wspieranie szachów w Międzyrzecu Podlaskim serdecznie dziękują: Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski Panu Zbigniewowi Kotowi, Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Pani Jolancie Wolanin, Kierownictwu Firmy Dr. Gerard, Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim Panu Wiesławowi Kozaczukowi.


Finał Pucharu Burmistrza Miasta w Szachach Szybkich i Błyskawicznych


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male