YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szachowy triathlon

17 lutego 2021 09:03:28 | autor: redakcja/MUKS Gambit
Klub MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski zorganizował cykl trzech turniejów szachowych pod nazwą „Dr Gerard - Triathlon Szachowy”.

Początkowo organizację tej imprezy planowano pod koniec 2020 roku, jednak wprowadzone wówczas obostrzenia epidemiczne zmusiły organizatora do zmiany terminów. Zawody udało się przeprowadzić dopiero w lutym 2021 roku.

Cykl składał się z 5-rundowego turnieju szachów klasycznych, 9-rundowego turnieju szachów szybkich i 11-rundowego turnieju szachów błyskawicznych. Nietypowa była punktacja. W turnieju klasycznym za wygranie partii zawodnik otrzymywał 4 pkt., za remis 2 pkt. i 0 za przegraną. Zwycięstwo w partii szachów szybkich wyceniono na 2 pkt., remis - 1 pkt., natomiast przegrana oznaczała brak punktu. Najniżej punktowane były szachy błyskawiczne czyli: wygrana - 1 pkt., remis - 0,5 pkt., przegrana - 0. Klasyfikację końcową ustalono na podstawie sumy punktów zdobytych we wszystkich turniejach.

W zawodach wzięło udział 34 szachistów i szachistek. Różnica wieku pomiędzy najmłodszą uczestniczką i najstarszym zawodnika wyniosła prawie 70 lat.

Najwszechstronniejszymi szachistami okazali się juniorzy Dawid i Krzysztof Dobosiewicz reprezentujący Mińskie Towarzystwo Szachowe Mińsk Mazowiecki. W klasyfikacji "open" zwyciężył Dawid z dorobkiem 44 pkt. z 49 możliwych do uzyskania. Dawid został również najlepszym zawodnikiem w grupie juniorów do lat 14. Drugie miejsce zajął Jego brat Krzysztof, który zdobył 36 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale seniorowi - w dosłownym znaczeniu tego słowa - panu Zbigniewowi Litwińcowi z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego, który "wychował" kilka pokoleń radzyńskich i międzyrzeckich szachistów. Zdobył on 26 pkt.

Dodatkowo prowadzono klasyfikacje juniorów do lat 10 i 14. Najlepszą szachistką do lat 10 okazała się aktualna Mistrzyni Polski do lat 8 - Weronika Dajek z Lubartowskiego Klubu Sportowego (19,5 pkt.). Wśród chłopców do lat 10 zwyciężył Mihail Smerachanski reprezentujący MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski (23 pkt.). W grupie juniorek do lat 14 zwyciężyła Ania Oleksiuk z MUKS Gambit (18 pkt.).

Nagrody w klasyfikacji "open" i klasyfikacjach juniorskich ufundowała firma ciastkarska Dr Gerard, która od kilku lat wspiera finansowo MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male