Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
0.2°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Szkoła w Krzewicy z aktualnym adresem siedziby

25 lutego 2022 18:06 | autor: Anna Ostapiuk

W dniu 25 lutego podczas XL sesji Rady Gminy Międzyrzec Podlaski radni podjęli uchwałę, która wprowadza zmianę do aktu założycielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach. Szkoła, funkcjonująca od dwóch lat w Krzewicy, otrzymała aktualny adres siedziby.

Zmiana w akcie założycielskim szkoły, który nadała placówce Rada Gminy, musi być również zatwierdzona przez radnych, stąd w porządku obrad XL sesji Rady Gminy Międzyrzec Podlaski uchwała podnosząca tę kwestię. Z wnioskiem o uaktualnienie adresu siedziby szkoły funkcjonującej od dwóch lat w Krzewicy zwrócił się jej dyrektor Zenon Domański. Komisje opiniujące uchwałę wydały opinię pozytywną, a radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

- W Krzewicy odbywają się wszystkie zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, jest to więc tylko techniczna sprawa zatwierdzenia stanu aktualnego. Nie zmienia to nic, jeśli chodzi o uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Nie zmienia się również sieć szkół ani sposób dowozów - zapewnia kierownik Referatu Oświaty Marta Cybulska-Demczuk . - W dalszym ciągu będzie tam funkcjonowała świetlica w ramach projektu "Wsparcie rodzin w Gminie Międzyrzec Podlaski". Ruszyły też zapisy do Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego, który będzie miał tam miejsce realizacji kursów i szkoleń. Budynek w Kożuszkach nadal będzie w zarządzie dyrektora szkoły w Krzewicy i będzie funkcjonował dla mieszkańców Krzewicy i okolic.

REKLAMA

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny