YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Szkoła w Szóstce wyda książkę!

8 lipca 2016 09:18:40 | autor: Małgorzata Grudzińska/redakcja
Brzmi niewiarygodnie? Być może, ale to prawda. W dodatku ta niewielka Szkoła z naszej Gminy wyda ją razem z Hiszpanią, Grecją i Litwą, Mołdawią i Włochami! To przedsięwzięcie na skalę międzynarodową.

Książka „Children’s Set of Maths Problems. Maths Tasks Created by Kids” to zbiór zadań matematycznych w języku angielskim, o różnym stopniu trudności. Jest adresowana w szczególności do Szkół Podstawowych oraz do Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, również jako materiał do pracy nad językiem angielskim. Szkoła w Szóstce jest pomysłodawcą i głównym koordynatorem projektu.

Wszystkie zestawy zadań stworzone zostały przez uczniów z 8 Europejskich szkół. Każde z zadań zilustrowane jest przez dziecko, co czyni zbiór atrakcyjnym wizualnie i ułatwia zrozumienie treści zadań – tłumaczy Ewa Antoniuk, koordynator projektu. - Układanie zadań sprawiło nam wiele radości, a tłumaczenie ich na język angielski dużo nas nauczyło. W tłumaczeniu pomagała nam Pani Małgorzata Grudzińska. Jednak najciekawsze było poznanie dzieci z innych krajów i wysłanie im filmiku z pozdrowieniami po angielsku. Mogliśmy również oglądać zdjęcia przedstawiające naszych rówieśników pracujących nad zadaniami. To było bardzo fajne doświadczenie – wspominają uczennice z klasy IV Szkoły Podstawowej w Szóstce.

Pomysł stworzenia zbioru zrodził się w październiku 2015 roku i został zarejestrowany na początku grudnia w ramach platformy eTwinning. Pomysł od początku cieszył się sporym zainteresowaniem. Wiele szkół z całej Europy przyłączyło się do projektu, a zbiór łączy zadania aż 8 z nich: szkół z Polski, Litwy, Hiszpanii, Grecji, Mołdawii i Włoch.

Na końcowy efekt trzeba było poczekać aż do czerwca tego roku. Książka zostanie wydana w wersji elektronicznej ze względu na międzynarodową skalę przedsięwzięcia. Ułatwi to dzielenie się zbiorem i jego popularyzację. Niewykluczony jest również pewien nakład pozycji w wersji papierowej.

Takie przedsięwzięcia potwierdzają że Szkoła w Szóstce rzeczywiście jest na 6!

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male