YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Szkolne radio działa w Rogoźnicy

23 kwietnia 2015 13:14:10 | autor: redakcja
Gdy Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogoźnicy zaproponował, aby w szkole powstał radiowęzeł, uczniowie podeszli do przedsięwzięcia z wyjątkowym entuzjazmem.

Aprobatę dla pomysłu wyraziła pani dyrektor Dorota Herda. Gdy okazało się, że sprzęt, którym dysponuje szkola jest przestarzały, pani dyrektor sfinansowała nowe głośniki.

Już w pierwszym tygodniu pracy zespół ułożył plan. Radiowęzeł miał pełnić dwie podstawowe funkcje: rozrywkową i informacyjną. Do pierwszej należą takie audycje jak: codzienne kalendarium (audycja dla uczniów przygotowywana przez uczniów), ogłoszenia w formie komunikatów, audycje o charakterze informacyjnym (związane z bieżącymi przedsięwzięciami szkolnymi ), relacje z wszelkich akcji. Funkcja rozrywkowa to prezentowanie różnorodnej muzyki, życzenia imieninowe, dedykacje piosenek.

Szkolny radiowęzeł umożliwia natychmiastowy kontakt ze wszystkimi uczniami w całej szkole. Informacje docierają do każdego, niezależnie od czasu i miejsca. Usprawnia to pracę zarówno nauczycieli jak i uczniów. Poza tym radiowęzeł jest niezawodnym sposobem na dobry początek każdego dnia.

Zespół redakcyjny tworzą : Piotr Rosiński (III a), Amanda Matejek (II a), Gabriel Bęłczącki (III b), Łukasz Maksymiuk (III a), Sebastian Sawczuk (IIIa). Rolę opiekuna pełni p. Monika Kasperska. Szkolne radio działa codziennie od godz.10.35 do 12.50.

Info/foto: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogoźnicy

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male