YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Szlachetna Paczka przygotowuje się do świąt

14 listopada 2020 13:10:22 | autor: Justyna Madan
W tym roku, ze względu na panującą w kraju sytuację, jubileuszowa, bo dwudziesta akcja Szlachetnej Paczki będzie wyjątkowa. - Na szczęśliwe zakończenie 2020 roku czekają tysiące potrzebujących rodzin - mówią organizatorzy. W sobotę, 14 listopada o godzinie 8 rano, nastąpiło otwarcie tegorocznej Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki.

Jak co roku na stronie www.szlachetnapapaczka.pl można znaleźć bazę potrzebujących rodzin włączonych do programu. Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. - Tegoroczna edycja paczki jest szczególna z kilku powodów. Po pierwsze – jest to edycja 20., jubileuszowa. Jednocześnie z powodu pandemii COVID-19 odbywa się w nietypowych warunkach, a mądra pomoc jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Od zaangażowania Darczyńców zależy, czy Szlachetna Paczka trafi z pomocą do wszystkich potrzebujących rodzin - mówi Dominika Jabłońska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Zasady są proste. Darczyńcą przygotowującym paczkę może zostać każdy – wystarczy wybrać rodzinę z internetowej bazy ze strony https://www.szlachetnapaczka.pl/ i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi odpowiedzieć na konkretne potrzeby. Szlachetnej Paczce przyświeca idea niesienia mądrej pomocy. Nie jest to wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania.

- Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych - mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki. – Zdajemy sobie sprawę, że będzie nam trudniej działać. Jednocześnie wiemy, że jesteśmy w tym roku potrzebni bardziej niż kiedykolwiek. 

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.

Pomoc trafi do potrzebujących w tzw. Weekend Cudów, czyli 12 i 13 grudnia 2020. Na chwilę obecną w bazie nie ma żadnej rodziny z naszego rejonu ale jak zapewniają wolontariusze z Międzyrzeca Podlaskiego, cały czas odwiedzają rodziny potrzebujące, co ze względu na pandemię jest trudniejsze niż w ubiegłych latach. Zachęcają oni to sprawdzania bazy co jakiś czas.
 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male