YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Szóstka ma kolorowe boisko

11 października 2017 11:02:24 | autor: redakcja
Szóstego października w Szkole Podstawowej w Szóstce oficjalnie otwarto profesjonalne boisko, którego fundatorem jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Szkolna społeczność wywalczyła budowę tego obiektu w konkursie Śnieżki „Kolorowe Boiska”.

Otwarto "Kolorowe Boisko" w Szóstce (fot. Marek Jóźwik)

Przypomnijmy, że pierwszym etapem konkursu było internetowe głosowanie. Szkoła w Szóstce dzięki wsparciu mieszkańców nie tylko gminy Drelów zdobyła w nim prawie 12,5 tysiąca głosów, co dało jej trzecie miejsce. O ostatecznym zwycięstwie zdecydowała komisja konkursowa, która bardzo wysoko oceniła stworzony w szkole film

Kiedy w dniu zakończenia minionego roku szkolnego społeczność szkoły w Szóstce otrzymała wiadomość o głównej wygranej w konkursie euforii i niedowierzaniu nie było końca. Uczniowie z zapałem śledzili wakacyjne prace budowlane nie mogąc się doczekać pierwszego meczu na nowej murawie.

6 października na długo pozostanie w pamięci lokalnej społeczności. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie wymarzonego boiska sportowego o wymiarach 22m x 44m. Należy ono do obiektów wielofunkcyjnych. Oznacza to, że na jednej syntetycznej murawie do dyspozycji dzieci oddano infrastrukturę do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz piłki nożnej. To jedenasta polska szkoła, która dzięki projektowi społecznemu Śnieżki wzbogaciła się o profesjonalny obiekt sportowy. Wykonawcą boiska był Tamex Obiekty Sportowe S.A., wieloletni partner programu.

Otwarcie kolorowego boiska było wielkim świętem, nie tylko dla zwycięskiej szkoły, ale dla całej lokalnej społeczności. W tym wyjątkowym wydarzeniu oprócz uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli władz i lokalnej społeczności wzięli udział także przedstawiciele fundatora oraz Tomasz Rząsa - były reprezentant Polski w piłce nożnej.

- Każde spotkanie ze zwycięzcami „Kolorowych Boisk” jest dla nas bardzo emocjonującym doświadczeniem, szczególnie w dniu, kiedy na murawie rozgrywa się pierwszy mecz. Ten entuzjazm niezmiennie towarzyszy nam od 11 lat, bo to już ponad dekada z programem, w którym szkoły z najmniejszych polskich miejscowości grają o boisko i inne sportowe i kolorowe nagrody od Śnieżki. Gratulujemy społeczności Szóstki, podziwiając jednocześnie zapał i kreatywność uczniów, którzy przygotowali zwycięską pracę konkursową – mówiła podczas otwarcia Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śnieżki.

Radości z nowego obiektu sportowego w gminie nie ukrywa wójt Piotr Kazimierski.

- To przede wszystkim ogromny sukces społeczności szkolnej, choć nie ukrywam, że udało się zaangażować do internetowego głosowania także mieszkańców innych miejscowości. Sąsiednich wójtów prosiłem o pomoc, również swego brata – mówi wójt.

Organizatorzy konkursu bardzo dokładnie śledzili jak wygląda głosowanie mailowe i istotne było dla nich, że głosy na Szóstkę oddawano również z innych miejscowości. Nie umniejsza to jednak w żadnym stopniu sukcesu dyrektorki szkoły, kadry nauczycielskiej, uczniów i rodziców.

- To nie przypadek, tam się od dawna dobrze dzieje – podkreśla Piotr Kazimierski. - Szkoła miała dobre wyniki również w innych konkursach. Recepta jest prosta, to współpraca środowiska. Zespół jest bardzo dobrze zgrany, mimo że tworzą go osoby pochodzące z różnych miejscowości, także spoza gminy. Potrafią skonsolidować rodziców i zaangażować dzieci. I to się przełożyło na wynik w konkursie.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (17 października 2017 21:07:15) Można! Taka mała szkoła a pokazała że można i że się da! wzór dla innych, większych placówek! autor: Krzysiek
    (13 października 2017 23:09:32) Można pozazdrościć :) autor: gość
    (12 października 2017 20:54:50) Gratulacje!!! autor: Gość
    logo male