YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Szukają chętnych do pracy przy kwarantannie

23 marca 2020 15:09:22 | autor: redakcja
Starosta bialski Mariusz Filipiuk pilnie poszukuje administratora oraz pielęgniarki do internatu ZSE, który został wyznaczony jako jeden z obiektów dla osób objętych kwarantanną.

20 marca Wojewoda Lubelski wydał zarządzenie o wyznaczeniu czterech miejsc kwarantanny zbiorowej na terenie powiatu bialskiego, wśród których znalazł się internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Pozytywnie zaopiniowała to Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

W wydanym komunikacie starosta poszukuje „osoby gotowej do podjęcia pracy jako administrator obiektu, w którym przebywają objęci kwarantanną”. Do jej obowiązków będzie należało m.in. „wpuszczanie i wypuszczanie pensjonariuszy do/z obiektu, kontrola przestrzegania instrukcji i zaleceń, rozmieszczanie pensjonariuszy w poszczególnych pomieszczeniach”.

Poszukiwana jest również pielęgniarka, która będzie m.in. przeprowadzała kontrolne wywiady z pensjonariuszami dotyczące stanu ich zdrowia oraz mierzyła temperaturę ciała osób objętych kwarantanną.

Osoby zainteresowane proszone są o niezwłoczny kontakt telefoniczny (numer 83 351 13 95) lub mailowy: starostwo@powiatbialski.pl

Kwarantanna oznacza czasowe odizolowanie osoby, która może być nosicielem zakaźnej choroby. Może nią zostać objęta osoba, która przebywała na obszarze, gdzie występują ogniska choroby. W przypadku koronawirusa są to takie kraje jak Niemcy lub Włochy. Kwarantanna to ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi osoby zdrowej, u której może wystąpić zakażenie. Jej celem jest zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby.

Do kwarantanny kierują służby sanitarno-epidemiologiczne. Podstawową formą jest kwarantanna domowa, którą należy zorganizować we własnym zakresie. Osoby, które nie mają możliwości odbycia kwarantanny w warunkach domowych są kierowane do miejsc kwarantanny zbiorowej.

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień o kwarantannie będą wyciągane surowe konsekwencje. W najlepszym przypadku można dostać mandat w wysokości 500 zł. W najgorszym służby sanitarne mogą nałożyć karę nawet 30 tys. zł.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono dotychczas 48 przypadkow zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (1 osoba zmarła). 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia, 4087 osób jest poddanych kwarantannie, 5571 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 749 (8 osób zmarło).


Opustoszałe ulice Międzyrzeca Podlaskiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 marca 2020 12:05:15) a Ja tu czegoś nie rozumie, internat jest placówką oświatową podległą starostwu, internat ma pracowników i administratora (kierownika) którzy teraz nie pracują ale (w odróżnieniu do innych grup zawodowych) pobierają wynagrodzenie od starostwa. W nawiązaniu do artykułu starosta poszukuje pracownika któremu kolejne pieniądze wyłoży, czy na tym polega gospodarność czy układ? autor: b
  (26 marca 2020 10:07:26) PSL-kumoterstwo i nepotyzm PSL - owscy "dzialacze" chętnie zatrudniają swoje żony i kochanki w instytucjach im podległych, to może i do internatu kogoś znajdą. autor: Gość
  (26 marca 2020 09:26:18) .... Zapewne najniższą krajową. Na umowie zleceniu. autor: GRD
  (26 marca 2020 07:55:02) A ile płacą??? autor: gość
  (26 marca 2020 07:27:25) Jak to powiedział pewien generał: Skończyły się żarty zaczęły się schody. autor: gość
  (25 marca 2020 21:45:14) Uczciwy gest starosty. Może starosta niech tam wsadzi jakiegoś peeselowskiego kumotra. Niejednej już robotę załatwił, a teraz poszukuje poprzez ogłoszenie. Bo co? Bo na takie stanowisko swoich się nie zatrudnia? Jakaś paniusia ze szpitala niech tam przejdzie, bo siedzą albo chodzą i nic nie robią. autor: Gość
  (24 marca 2020 19:52:50) I tu się mylisz.Tam to same pupile więc nie będą się narażać. autor: gość
  (24 marca 2020 19:49:40) Na pewno się znajdą chętni do administrowania budynkiem wśród rozbuchanej administracji międzyrzeckiego szpitala... autor: prosto_z_Mca
  logo male