Tychy są 10. miastem woj. śląskiego zarówno pod względem liczby ludności, jak i powierzchni. Na tle pozostałych 62 miast i licznych wsi, stanowią zatem jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie. Przekłada się to również na oferty pracy – tak na ich ilość, jak i na konkurencyjne zarobki. Sprawdź, w jakich firmach i branżach dostaniesz dobrą pracę w Tychach i jak może przebiegać tutaj twoja kariera zawodowa.
Można powiedzieć, że bezrobocie w Tychach nie istnieje. Przy średniej krajowej 5,2% miasto wypada doskonale – stopa bezrobocia wynosi tu zaledwie 1,8%. Miasto stanowi centrum przemysłowe i gospodarcze regionu, co przekłada się na bardzo dużą ilość różnorodnych ofert pracy.
Średnie zarobki w Tychach są natomiast niższe od średniej krajowej i wynoszą 6700 zł (w porównaniu do ogólnopolskiej stawki 7500 zł). Czy to powód do zmartwienia? Niekoniecznie, ponieważ życie w Tychach jest stosunkowo tanie.
Za rekordowo małe bezrobocie w Tychach odpowiadają zlokalizowane na terenie miasta duże firmy i instytucje, zatrudniające ogromną ilość pracowników. Prym wiedzie branża automotive – warto wymienić przede wszystkim fabrykę samochodów FCA Poland S.A., producenta silników Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o., producenta układów kierowniczych Nexteer Automotive Poland sp. z o.o. oraz producenta elementów wnętrza pojazdów Lear Corporation Poland II. Do strategicznych pracodawców należą także koncern piwowarski Kompania Piwowarska S.A., firma transportowa EPO Trans Logistic S.A., wytwórca linii produkcyjnych RULAND Engineering & Consulting Sp. z o.o. oraz producenci żywności - Grupa Maspex oraz Hilton Foods.
Widać zatem wyraźnie, że pracę najłatwiej znaleźć na produkcji. Dominuje sektor motoryzacyjny, logistyka i technologia. Praca czeka także w branży budowlanej i w sektorze usług, zwłaszcza w branży medycznej.
Poszukiwani są bardzo różnorodni pracownicy: od prostych stanowisk produkcyjnych, przez administrację, handel i obsługę klienta, aż po stanowiska kierownicze i nadzorcze. Najświeższe oferty znajdziesz na Gowork.pl .
Poszczególni pracodawcy wymagają wykazania się różnymi umiejętnościami. Przede wszystkim chodzi o wiedzę fachową, niezbędną do pracy w branży spożywczej czy automotive. W cenie jest doświadczenie zawodowe i wykształcenie kierunkowe, ale także umiejętności techniczne i manualne.
Ze względu na rozwój sektora usług, coraz większe znaczenie w Tychach mają kompetencje miękkie: zdolności interpersonalne, umiejętność rozwiązywania sporów. Do najczęściej poszukiwanych kwalifikacji dodatkowych należą m.in. znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, ukraińskiego) oraz prawo jazdy kat. B, C, C+E i D.
Duża ilość poważnych firm wiąże się z ogromnymi możliwościami rozwoju zawodowego pracowników zatrudnionych w Tychach. Awans czeka na osoby, które wykażą się zaangażowaniem i zdolnością przyswajania nowych informacji.
Wielu pracodawców inwestuje w rozwój pracownika, oferując udział w szkoleniach i kursach, a nawet finansując studia. Warto wybierać przede wszystkim te pozycje z oferty szkoleniowej, które związane są z rozszerzaniem kompetencji w danej branży i zdobywaniem dodatkowych uprawnień, które są w niej przydatne.
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny