YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Tak działa magia świąt

7 grudnia 2019 10:49:07 | autor: Anna Ostapiuk
Podopieczni Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Maniach zostali obdarowani wymarzonymi prezentami mikołajkowymi. Dzięki akcji zorganizowanej przez wolontariuszy z organizacji „Młode Duchy” oraz ludziom o wielkich sercach każde dziecko otrzymało świąteczne upominki, o które prosiło w liście do Świętego Mikołaja.

Mikołajkowa akcja wolontariuszy z organizacji młodzieżowej "Młode Duchy" (fot. Młode Duchy)

Akcja mikołajkowa dla Domu Dziecka w Maniach i Komarnie odbyła się już po raz trzeci. Pomysłodawcą i organizatorem jest młodzieżowa organizacja „Młode Duchy”, działająca przy biurze poselskim posła Marcina Duszka. - Pomysł zrodził się spontanicznie. Do Domu Dziecka pierwszy raz zabrał nas pan poseł, który wspiera ośrodek już od kilkunastu lat i tak się zaczęła nasza przygoda. Kiedy poznaliśmy te wspaniałe dzieciaki, postanowiliśmy coś dla nich zorganizować, tak by ich dzieciństwo było chociaż odrobinę szczęśliwsze – powiedziała Magdalena Zaniewicz, pomysłodawczyni akcji.

Podopieczni ośrodka napisali listy do Świętego Mikołaja, w których prosili głównie o pidżamki, kosmetyki, słodycze, wymarzone zabawki, gadżety lub sprzęty sportowe. Mieszkańcy naszego regionu odpowiedzieli na dziecięce listy i tym samym każde dziecko otrzymało prezent od własnego Mikołaja. Uśmiech i przedświąteczna radość, których wywołanie było głównym zamierzeniem akcji, pojawiły się na twarzach obdarowanych.

Taka jest właśnie magia świąt, który jednoczy ludzi dobrej woli, posiadających otwarte, gorące serca. W mikołajkowym rozdaniu wziął udział dyrektor placówek Piotr Malesa oraz poseł Marcin Duszek. - Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję, sponsorom i firmom, które dołączyły się do akcji, m.in. Pizzerii Italiana z Międzyrzeca Podlaskiego i firmie BIAL-MICH z Białej Podlaskiej. Bez Państwa nasza praca nie miałaby sensu – dziękują wzruszeni organizatorzy akcji mikołajkowej.

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (8 grudnia 2019 20:28:07) super Super akcja, takich ludzi nam trzeba autor: lolek
    (8 grudnia 2019 10:37:59) Brawo. Panie Pośle, czekamy na inf. O sukcesach z wiejskiej. autor: gość
    logo male