YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Tancerki zatańczyły w pałacowym plenerze

29 czerwca 2021 12:00:00 | autor: Milena Rzewuska/Anna Ostapiuk
17 czerwca br., w ramach podsumowania sezonu tanecznego 2020/21, Zespół Pałacowo-Parkowy w Międzyrzecu Podlaskim gościł w swojej gościnnej przestrzeni tancerzy MOVE MI, dzieci i młodzież w wieku od 4 do 18 lat. Wydarzenie pod hasłem "Plenerowo z MOVE MI" zorganizowane było w formie pikniku na zielonej trawce. Rodzice, znajomi oraz wszyscy miłośnicy sztuki tanecznej przez cztery godziny podziwiali dorobek artystyczny całego zespołu.

Piknik baletowy w parku Potockich (fot. miedzyrzec.info)

Młodzi artyści prezentowali się na plenerowej scenie pod chmurką w kategoriach solowych oraz formacjach w stylu balet, jazz, taniec współczesny i show. Wystąpiły grupy MOVE BAMBINI, MOVE MINI, MOVE KIDS, MOVE JUNIORS, MOVE TEENS. Organizatorami wydarzenia było Centrum Aktywności Lokalnej CAL oraz Stowarzyszenie MOVE MI, dwie uzupełniające się organizacje, których celem jest popularyzowanie różnych form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. - Pomysł na wydarzenie plenerowe przyszedł wraz z towarzyszącymi wszystkim obostrzeniami, lecz zarówno artyści, organizatorzy i rodzice jednogłośnie ocenili inicjatywę jako udaną, potrzebną i sprzyjającą w obecnym czasie - podsumowuje trenerka Milena Rzewuska Adamowicz. - Ostatni sezon artystyczny MOVE MI zdecydowanie może zaliczyć do najdziwniejszych, ale mimo wszystko udanych. Pomimo trudności organizacyjnych, jakie stanęły na drodze trenerów i podopiecznych, zespół postawił sobie wysokie poprzeczki i zdobył najwięcej osiągnięć w swojej dotychczasowej działalności.

Tancerze brali udział zarówno w turniejach klasycznych jak i on line:

07.11.2020 Mistrzostwa Ekstraklasy ZNTS w Łasku
19.12.2020 “Rudolf” Turniej Tańca on line
29.04.2021 Turniej Tańca SOLO MOVE MI
1-2. 05.2021 “Zakręceni na taniec” Turniej Tańca on line
30.05.2021 „FAZA- Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych” Turniej Tańca Oon line
19-20.06 2021 „Grand Prix Holiday” Turniej Tańca on line
27.06.2021 Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego Jard w Wasilkowie

Stowarzyszenie MOVE MI zorganizowało wspomniany wyżej swój własny „I Wewnętrzny Turniej tańca SOLO MOVE MI on line”. Było to ogromne przedsięwzięcie, z uwagi na to, że wzięło w nim udział aż 78 solistek z samodzielnie przygotowanymi prezentacjami do muzyki własnej. Finalnie, wszystkie solistki z grup początkujących stanęły na podium, natomiast poziom średniozaawansowany i zaawansowany zmierzył się z prawdziwym klimatem turniejowym ucząc się zdrowej sportowej rywalizacji i budując w sobie nowe doświadczenia na przyszłość. - Impreza taneczna została objęta honorowym patronatem burmistrza Zbigniewa Kota oraz wójta Krzysztofa Adamowicza, którzy okazali życzliwe wsparcie przyłączając się do ufundowania nagród, pucharów i medali młodym artystom - opowiada Milena Rzewuska Adamowicz. - Dodatkowo watro wyróżnić Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim, Firmę Tirmet w Międzyrzecu Podlaskim, Market Zosia, Agencję Reklamową ARTMAR oraz Wspaniałego i zaprzyjaźnionego z MOVE MI fotografa Michała Sierpnia, którzy przyczynili się do zorganizowania przedsięwzięcia na jeszcze wyższym poziomie.

Cały zespół MOVE MI działa prężnie już od 5 lat pod okiem Mileny Rzewuskiej Adamowicz - dyplomowanego tancerza, choreografa i pedagoga tańca, szkoląc co sezon nowych tancerzy oraz prezentując ich lokalnie jak i turniejowo na terenie Polski.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male