YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Tanecznie i fit z Worsiankami

6 stycznia 2019 22:48:38 | autor: Redakcja / Anna Ostapiuk
Fascynatów zdrowego trybu życia, tańca i aerobiku czeka nie lada gratka! Zaradne gospodynie z Wors zapraszają na integracyjne zajęcia zumby do worsiańskiego Domu Ludowego.

Począwszy od najbliższego czwartku (10 stycznia), co tydzień o godz. 19 w Domu Ludowym w Worsach będą się odbywały zajęcia zumby prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę. Skąd ten pomysł? - Chcemy zmotywować mieszkańców naszej wsi, zwłaszcza osoby młode, do wyjścia z domu – zachęca Dorota Grzeszuk, radna gminy Drelów i członkini Koła Gospodyń Wiejskich z Wors. – Zamiast komputera i telewizora proponujemy inne sposoby spędzania czasu: sport, taniec i ciekawe spotkania. Swoją obecność zadeklarowało już kilkanaście osób, mamy nadzieję, że dołączy ich jeszcze więcej. Obecnie to głównie kobiety 30 i 40 plus, ale to dopiero początek – dodaje z zapałem.

Koło Gospodyń Wiejskich działa na rzecz społeczności Wors i okolic nieprzerwanie od lat 60-tych XX wieku. Organizacja zajęć zumby to ich najnowsza inicjatywa, która zrodziła się tuż po niedawnym zarejestrowaniu Koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich.

Coś trzeba przecież robić – przekonuje pani Dorota. – Przede wszystkim niech nasz Dom Ludowy służy nie tylko członkiniom Koła, ale też wszystkim mieszkańcom. Niech wspólne chwile będą relaksem i odskocznią od domowych obowiązków. Niech będą nowym zaczątkiem integracyjnych spotkań, okazją do wspólnego spędzania czasu i wymiany zainteresowań. Rejestracja Koła dodała nam powera – śmieje się pani Dorota i zdradza – Ja jestem raptus i choleryk. Gdy pomysł zumby zrodził się na zebraniu członkiń Koła, złapałam za telefon i w imieniu koleżanek zorganizowałam wszystko w ciągu jednego dnia. Bo to ważne, by działać szybko. Mieszkańcy chcą, żeby Koło istniało, a to daje nam motywację do działania. Planujemy również, już w ramach funduszy pozyskanych z ARiMR, zorganizować warsztaty haftowania i tkania. Może patchwork? – zamyśla się. – Tak, żeby stworzyć coś naszego, worsiańskiego, z czym później będziemy mogli prezentować naszą wieś, na przykład na dożynkach. Odkąd w ramach edukacji regionalnej zaczęłyśmy współpracę z Nadbużańskim Uniwersytetem Ludowym w Husince, mamy jeszcze więcej pomysłów. A nasze marzenie? Duża frekwencja osób utalentowanych w każdej dziedzinie. Żeby się działo! Póki co – tanecznie.

Zumba to swoiste połączenie tańca i aerobiku, coś, w czym odnajdzie się każdy i w każdym wieku. A do Wors niedaleko. Polecamy!

Zachęcamy do zapoznania się z historią i tradycją KGW z Wors na stronie GCK w Drelowie.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male