YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Teatr Andersena na drelowskiej scenie

14 lipca 2021 11:03:46 | autor: Anna Ostapiuk
Na deskach Kameralnej Sceny Kultury w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie wystąpi lubelski Teatr im. H. Ch. Andersena. Aktorzy zaprezentują spektakl "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy". Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy czwartek, jest bezpłatny.

Sztuka inspirowana jest baśniami Braci Grimm, opowiada o perypetiach trzech świnek, które zmagają się ze złym wilkiem. Widzów czeka zaskoczenie, bo finał spektaklu okaże się być nieco innym niż ten, który pamiętamy z baśni. Scenariusz jest w większości autorski, dotyka on tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów, czy kultury. To również okazja do refleksji na temat stereotypów, braku zaufania, czy wilków, które w kulturze otrzymały najgorsze cechy: każdy kto się nim rodzi, jest od razu zły i zasługuje na potępienie. To też szansa do rozmowy o wilkach i ich funkcji w przyrodzie, która jest niesamowicie ważna dla ekosystemu lasów (źródło tekstu: GCK w Drelowie)

Spektakl odbędzie się 15 lipca o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Szczegóły wydarzenia ⇒ Wilk i trzy świnki w Drelowie

Projekt realizowany przez Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie dzięki dofinansowaniu pozyskanym od Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura Dostępna".


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male