YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Termomodernizacja szkół na ukończeniu

31 lipca 2020 12:10:02 | autor: Anna Ostapiuk
Dobiega końca termomodernizacja szkół w gminie Międzyrzec. Cztery budynki poddane pracom remontowym i modernizacyjnym zostaną oddane do użytku zanim uczniowie rozpoczną w nich naukę.

Szkoła Podstawowa w Rudnikach

- Prace w budynkach szkół w Halasach, Rzeczycy, Rudnikach i Rogoźnicy trwają jednocześnie i skończą się zgodnie z harmonogramem przed końcem sierpnia, tak by od 1 września dzieci mogły rozpocząć zajęcia - informuje wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. - Wszystkie te prace związane są z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, a całkowity koszt tej inwestycji przekracza 2,5 mln złotych.

W Halasach trwa montaż dolnego źródła ciepła w postaci pomp, a w całym budynku oświetlenie wymieniane jest na lampy typu LED.

W starej części budynku szkoły w Rzeczycy postępuje wymiana całego orurowania i grzejników, w całym budynku zmieniane jest okablowanie z aluminiowego na już właściwe. Montowane jest oświetlenie typu LED oraz instalacja fotowoltaiczna na placówce.

Prace modernizacyjne połączone z wymianą dachu na starej części budynku trwają również w szkole podstawowej w Rogoźnicy.

W Rudnikach trwa ocieplanie stropu i budynku, zmieniane jest źródło ciepła, a w ramach prac remontowych wymieniono także stolarke okienną i drzwiową zewnętrzną.

 

___________________________________________
Źródło: Wójt Gminy Międzyrzec Krzysztof Adamowicz

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male