Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Tłumy międzyrzeczan w Orszaku Trzech Króli

9 stycznia 2023 20:35 | autor: redakcja
Orszak Trzech Króli w Międzyrzecu (fot. Miedzyrzec Info)

Można śmiało stwierdzić, że Orszak Trzech Króli w Międzyrzecu Podlaskim to już tradycja. A najlepiej świadczy o tym liczny udział mieszkańców w tym wydarzeniu.

Tegoroczny orszak odbywał się pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Organizatorem tak jak w latach poprzednich była parafia św. Józefa, a nad wszystkim czuwał ks. Daniel Struczyk. Przygotowania do ulicznych jasełek trwały praktycznie miesiąc. Aktywnie uczestniczyli w nich pracownicy i dyrekcja Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Wysokim, uczniowie i dyrekcje szkół podstawowych w Tłuśćcu, Rudnikach i Rzeczycy, a także Schola Parafialna z kaplicy w Żabcach oraz wiele osób prywatnych.

>>>> Fotogaleria z Orszaku Trzech Króli <<<<

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (11 stycznia 2023 07:30)
  Ty już lepiej w ogóle nie pij.
  autor: gość

  (11 stycznia 2023 01:24)
  Nie zrozumieliśmy sie. Masz racje. Ja nie pije do biblioteki, miejskiej za bierność czy wiejskiej za aktywność. Chodziło o co innego.. gdzie są katechetki? Nauczyciele religii?
  autor: gość

  (10 stycznia 2023 18:59)
  Dawno minęły czasy, kiedy biblioteka służyła tylko wymianie książek. Placówki mają w swoich statutach działalność kulturalną i wychodzą do ludzi z rewelacyjnymi inicjatywami, dodatkowo mają możliwość pozyskiwania na ten cel sensownych środków. Od dawna można zaobserwować, że biblioteki stały się cenionymi centrami kultury, przyciągają do siebie zarówno młodszych jak i starszych, podejmując działania, których nie uświadczylibyśmy u innych podmiotów miejskiego czy gminnego zaplecza. Również w przygotowanie orszaku każdego roku włączają się różne instytucje, które wnoszą coś ciekawego, świeżego, wzbogacając swoim doświadczeniem i spojrzeniem z rożnej perspektywy to wydarzenie. Udział bibliotek jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza że ciekawa inicjatywa zewnętrzna dodatkowo zachęci czytelników do odwiedzenia siedziby biblioteki i skorzystania z jej zbiorów. Mnie takie działania zachęcają. Jakie więc działania powinna według mojego poprzednika podejmować biblioteka? Jakiś argument, dlaczego nie takie jak orszak? Czy tylko na zasadzie "nie, bo nie"?
  autor: gość

  (10 stycznia 2023 12:30)
  Biblioteka raczej tym nie powinna się zajmować. Także do miejskiej nic nie mam. Ona ma inne cele.
  autor: gość

  (10 stycznia 2023 11:15)
  Gościu z 08:36 masz problem że to gminna biblioteka robiła a nie miejska? Ta robiła którą do robienia zaproszono.
  autor: gość

  (10 stycznia 2023 09:20)
  Jak te wszystkie diabły takie jak ten, to w tym piekle chyba nie jest tak strasznie :)
  autor: Dziadek

  (10 stycznia 2023 08:36)
  piękne dzięki. Niestety uroczystość pokazuje które jednostki, odpowiedzialne za kulturę realizują swoje cele. No ale idą wybory, miejski po 4 latach letargu zacznie działać!
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny