YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Tragiczna niedziela na drogach powiatu

18 maja 2020 18:13:42 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
17 maja na terenie powiatu bialskiego doszło do tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło dwóch kierowców. Z wstępnych ustaleń wynika, że w obu przypadkach prawdopodobną przyczyną zdarzeń była nadmierna prędkość.

Do pierwszego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 1.30 w Jelnicy na drodze W-806. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault 29-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka tirem. 29-latek poniósł śmierć na miejscu wypadku.

Samochodem ciężarowym kierował 46-letni obywatel Białorusi. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 16 w miejscowości Bielany. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i następnie uderzył w drzewo.

Motocyklem kierował 40-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Z wstępnych ustaleń wynika, że do obydwu zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalają okoliczności wypadków oraz apelują o rozwagę na drodze.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych do jakich dochodzi na naszych drogach. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności – przypomina podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male