YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

„Trójka” pomaga Kresowiakom

13 marca 2017 21:10:31 | autor: Redakcja/ZPO nr 3
Uczniowie ZPO nr 3 zorganizowali zbiórkę darów dla Polaków z Wołynia. W akcję zaangażowała się cała szkolna społeczność, a także międzyrzeccy radni.

Trójka w Kazimierzu Dolnym podsumowała udział w akcji "Kresowa Paczka" (fot. arch ZPO nr 3)

17 lutego w Kazimierzu Dolnym odbyła się III Otwarta Konferencja Stowarzyszenia ”Wołyński Rajd Motocyklowy”. Pojechali na nią przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas: Aleksandra Gąsior, Zuzanna Włodarczyk i Jakub Domański z opiekunką Ewą Włodarczyk. Tam przekazano zebrane dary, wśród których były artykuły spożywcze i przemysłowe, słodycze, środki czystości, kamizelki odblaskowe, artykuły papiernicze oraz plecaki.

Uczniowie „Trójki” mieli okazję wysłuchać wykładu dr Leona Popka - historyka, archiwisty i pracownika IPN, który jest autorem wielu publikacji dotyczących Wołynia. Dowiedzieli się z niej jaki los spotkał Polaków mieszkających na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Była to niezapomniana, choć wstrząsająca, lekcja historii.

Konferencja była też okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy”, które organizuje wiele akcji dobroczynnych i charytatywnych na rzecz polskich rodzin na Wołyniu, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zdobyta wiedza utwierdziła uczniów z Międzyrzeca w przekonaniu, że należy pomagać Rodakom mieszkającym na Ukrainie. Efektem tego będą z pewnością kolejne akcje charytatywne organizowane w ZPO nr 3.


Trójka podsumowała udział w akcji "Kresowa Paczka"


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male