YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Trzecia dycha zaliczona

8 sierpnia 2018 16:17:40 | autor: redakcja
III Uliczna Międzyrzecka Dycha przeszła do historii. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział prawie 200 osób w różnym wieku. Uczestnicy rywalizowali w biegu głównym - 10 km, Nordic Walking - 5 km, wyścigu rolek - 5 km i biegach dla dzieci od 4 do 12 lat.

III Uliczna Międzyrzecka Dycha (fot. Magdalena Jóźwik)

Impreza pod patronatem burmistrza Zbigniewa Kota odbyła się 29 lipca na parkingu przy pływalni Oceanik. Stąd startowali zawodnicy z różnych stron Polski (nawet z tak odległych miejsc jak Wrocław czy Świnoujście), a także biegacze z Białorusi.

W biegu głównym w kategorii open zwyciężył Marek Jaroszuk z Łomaz z czasem 34 minuty i 37 sekund. Drugi był Jacek Chruściel z Międzyrzeca (34.47), a trzeci Kamil Banaśkiewicz z Lublina (37.56). Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Anna Chustecka z Wisznic (44.47). Drugie miejsce zajęła Karolina Markowska z Wrocławia (46.24), a trzecie Beata Chruściel z Międzyrzeca (47.30).

W marszu nordic walking na 5 kilometrów triumfował Mirosław Laskowski z Komarówki Podlaskiej z czasem 30.41, a wśród kobiet Jolanta Zapałowska z Siedlec (33.40). Pięciokilometrową pętlę wyścigu pokonała również osoba niepełnosprawna – Robert Pasko przebył ten dystans o kulach. Wyścig na rolkach podobnie jak w minionym roku wygrał Marcin Karwowski z Międzyrzeca, który pokonał trasę w 10 minut i 52 sekundy. W rywalizacji pań zwyciężyła Katarzyna Gdula (17.31).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dla najlepszych były statuetki, nagrody rzeczowe i pieniężne. Na koniec wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w losowaniu nagród.

Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorami i partnerami byli: firma Dr Gerard (sponsor główny), Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Miasto Międzyrzec Podlaski, „U Jędrusia” – sala weselna w Jelnicy, Klub Sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski, Aktywni Rowerowy Międzyrzec, Międzyrzecka Grupa Biegowa i MARTES Sport – sklep sportowy w Międzyrzecu Podlaskim.

Wyniki zawodów:

Bieg na 10 km

Nordic Walking

Bieg na rolkach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male