Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Trzecia rozgrywka pucharowa

6 września 2021 09:07 | autor: redakcja/MUKS Gambit

W niedzielę 29 sierpnia ZPO nr 3 gościło dwudziestu dwóch szachistów, którzy uczestniczyli w trzecim turnieju z cyklu Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach.

W klasyfikacji „open” niespodziewanie zwyciężył 11-letni Szymon Suska z S. Sz. „Szachpol” Łuków, który nie przegrał żadnej partii i zgromadził na swoim koncie 8 pkt. Drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym, lecz słabszą punktacją pomocniczą, zajął Konrad Szczygieł z Krynki. Trzeci był zwycięzca poprzedniego turnieju Tomasz Lewandrowski z KS „Legion” Legionowo, który zdobył 7,5 pkt.

W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Natalia Pawluczyk przed Anną Oleksiuk i Michaliną Wasiluk – wszystkie z MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski. Najlepszym juniorem do lat 14 został Szymon Suska. Drugie i trzecie miejsce zajęli w kolejności: Jakub Prokopiuk – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe i Krzysztof Gołębiowski – K. Sz. MOK „Debiut” Terespol.

REKLAMA

W klasyfikacji młodzików do lat 10 zwyciężył Michał Skolimowski z K. Sz. „Skoczek” Siedlce, a drugi był Dawid Romaniuk z K. Sz. MOK „Debiut” Terespol. Trzecie miejsce zajął Łukasz Oleksiuk z MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski.

Zwycięzcy klasyfikacji „open” otrzymali nagrody finansowe, natomiast juniorzy i młodzicy medale oraz dyplomy. Następny, finałowy turniej Dr Gerard – VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach, zaplanowano 3 października w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Początek turnieju o godz. 9.45.

Sponsorem Głównym cyklu jest firma ciastkarska Dr Gerard, natomiast Sponsorem Wspierającym - Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim.

***

MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski zaprasza uczniów klas 1-3 do nauki gry w szachy. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 9 września o godz. 17 w ZPO nr 3 przy ul. Leśnej 2 (sala nr 2).

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny