YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Trzy parafie powitają nowych proboszczów

26 czerwca 2021 13:46:55 | autor: redakcja
Biskup Kazimierz Gurda ogłosił zmiany personalne w parafiach w diecezji siedleckiej. Dotyczą one m.in. parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim, parafii św. Barbary w Dołdze oraz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach.

Ks. dr Dariusz Ostałowski zostanie nowym proboszczem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim

Ks. mgr Paweł Madaliński pożegna się z parafią św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim, aby objąć urząd proboszcza parafii Trójcy Świętej w Łosicach. Jego miejsce w międzyrzeckiej parafii zajmie ks. dr Dariusz Ostałowski, który ostatnio był wikariuszem w parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Dołhę opuści ks. mgr Leszek Przybyłowicz, który otrzymał biskupią nominację na urząd proboszcza parafii św. Brata Alberta w Łukowie. Nowym proboszczem parafii św. Barbary w Dołdze zostanie ks. mgr Mirosław Stańczuk, który pożegna się z parafią św. Sebastiana w Brzezinach.

Z parafią Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach rozstaje się ks. mgr Franciszek Klebaniuk, który zostanie proboszczem parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie. Na jego miejsce przyjdzie ks. mgr Jarosław Sawiuk, ostatnio wikariusz w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Zmiany te nastąpią z dniem 1 lipca 2021 r.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male