YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Uciekał autem i pieszo

28 września 2020 17:30:25 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Kierowca volkswagena chciał uniknąć kontroli drogowej. Porzucił nawet auto i uciekał pieszo. Na nic się to zdało.

W miniony piątek około godziny 16.30 w Tłuśćcu „drogówka” namierzyła volkswagena, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym. Kiedy policjant dał sygnał do zatrzymania, kierowca auta początkowo zwolnił, po chwili jednak gwałtownie przyspieszył chcąc uniknąć kontroli.

Funkcjonariusze ruszyli za uciekinierem. Ten zaś nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. W końcu kierowca skręcił z drogi krajowej nr 2 na drogę podporządkowaną, a następnie na terenie prywatnej posesji porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. W samochodzie pozostawił jednak umowę kupna/sprzedaży pojazdu.

W poszukiwania uciekiniera włączyli się kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki pomocy świadka ustalili kierunek ucieczki mężczyzny i w końcu go zatrzymali. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Siedlec.

Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia. Po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie posiada prawa jazdy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego 1,5 tysiąca złotych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 27-latek będzie też musiał odpowiedzieć za popełnione wykroczenia.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male