Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
5.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Uczniowie „Ekonomika” jadą do Włoch

21 kwietnia 2022 14:21 | autor: redakcja/ZSE
fot. Wikipedia

Uczniowie oraz nauczyciele z międzyrzeckiego „Ekonomika” niebawem wyruszą do Włoch, gdzie czekają ich staże, kursy oraz szkolenia.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej wezmą udział w stażu zagranicznym, a nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniach i kursach. Wyprawa do północnych Włoch jest możliwa dzięki udziałowi szkoły w Programie Erasmus+, który jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej.

W tegorocznym wyjeździe weźmie udział 35 uczniów z klas II oraz III o profilach technik informatyk, technika ekonomista oraz technik organizacji reklamy. Udział w projekcie jest bezpłatny. Jego uczestnicy będą mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport do miejscowości Cattolica, w rejonie Cattolica Romania. Odbędą tam dwutygodniowy staż.

REKLAMA

„Projekt ma na celu zwiększyć zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym poprzez zapewnienie atrakcyjnej oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb rynku pracy, wzbogacić ofertę kształcenia zawodowego poprzez wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie narzędzi oraz metod pracy i współpracy placówek kształcenia zawodowego i pracodawców w innych krajach Europy oraz poszerzyć kompetencje kadry poprzez poznanie nowych narzędzi i metod pracy oraz poprzez rozwój kompetencji językowych. Nauczyciele w ramach mobilności zagranicznej we Włoszech poszerzą kompetencje z zakresu ICT, narzędzi oraz programów informatycznych, MS Office, a uczniowie wzbogacą swoje umiejętności zawodowe jak i językowe” – informuje Izabela Hodun z Zespół Szkół Ekonomicznych.

Przygotowując się do wyjazdu uczniowie biorą udział w zajęciach przygotowawczych z języka angielskiego, zajęciach kulturowych z elementami języka włoskiego oraz w warsztatach pedagogiczno - psychologicznych z elementami BHP.

Projekt zagranicznych staży jest realizowany w ramach akredytacji, którą szkoła otrzymała na lata 2021-2027. Na jego realizację placówce przyznano budżet w wysokości 75 461 euro. W roku szkolnym 2022/2023 weźmie w nim udział 50 uczniów klas pierwszych.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (23 kwietnia 2022 15:57)
  Do poprzednika
  Jedynej słusznie rządzącej nie potrzeba było nawet kilku lat aby osiągnąć to o czym piszesz.
  autor: Gość

  (23 kwietnia 2022 14:00)
  A wzięło się to stąd, że nas tak wspaniale rozwarstwiono, że zgodziliśmy się kiedyś zabrać sobie inicjatywę i latami przyglądaliśmy się biernie, jak nas poróżniono, izolowano, obezwładniano, zabierano nam odwagę, szczerość, poczucie wstydu, a nade wszystko zdrowy rozsądek. Jak precyzyjnie dzień po dniu, krok po kroku, ulegaliśmy dezintegracji, zatracając instynkt samoobrony i poczucia społecznej solidarności. A przecież nikt nie zwolnił nas nigdy z przyzwoitości względem siebie. To nie ja, to słowa Jerzego Dobrowolskiego.
  autor: HIHOT

  (23 kwietnia 2022 12:46)
  Pisiory kupować korkowce i jechać walczyć za braci Ukraińców,w głowach tych oszołomów powstała już koncepcja jednego państwa z Ukrainą, czuby!!!
  autor: gość

  (23 kwietnia 2022 11:46)
  Hahahaha dobre ;)
  autor: Śmiechu warte

  (23 kwietnia 2022 10:15)
  Niedługo PO skróci wam te wyjazdy. Do wyboru będą tylko warsztaty gender z Biedroniem lub kulinarne z Jachirą.
  autor: gość

  (23 kwietnia 2022 09:50)
  Najlepiej niech nie wracają.
  autor: gość

  (23 kwietnia 2022 08:03)
  Nie sraj w gacie. Młodzi ludzie wiedzą, że jak będzie taka potrzeba,ojczyzny bronić, staną na wysokości zadania. Ty i twoje PO-paprane środowisko, w razie zagrożenia,umieć tylko ogon pod dupę skulić.
  autor: Gość

  (22 kwietnia 2022 21:44)
  Niedługo PiS skróci wam te wyjazdy, będzie tylko poligon strzelanie obowiazkowa sluzba wojskowai sluzba w wojskach terytorialnych
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny