YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uczniowie „Ekonomika” praktykują w Grecji

20 grudnia 2019 08:25:58 | autor: redakcja/Izabela Hodun (ZSE)
W październiku i listopadzie 82 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych przebywało na stażu zawodowym w Grecji. Było to możliwe dzięki uczestnictwu w programie Erasmus+, z którego „Ekonomik” skorzystał już po raz trzeci.

Uczniowie ZSE podsumowali staż zawodowy w Grecji (fot. ZSE w Międzyrzecu Podlaskim)

Grecką organizacją odpowiedzialną za realizację i przebieg praktyk była Golden Sun Mobility Center. Podczas stażu uczniowie ZSE rozwijali kompetencje zawodowe, realizując zadania zgodnie z programem praktyk w poszczególnych przedsiębiorstwach, według swoich profili kształcenia. Informatycy wykonywali montaż i naprawę sprzętu komputerowego oraz pracowali z sieciami komputerowymi. Dużą część praktyk poświęcili na programowanie oraz tworzenie stron internetowych. Logistycy zapoznali się z funkcjonowaniem przedsiębiorstw spedycyjno–magazynowych, poznali sposoby transportu i składowania towaru, nauczyli się prowadzenia i wystawiania dokumentów handlowych i magazynowych.

Oprócz rozwoju umiejętności zawodowych, które są kluczowe podczas staży w ramach programu Erasmus +, międzyrzeczanie „szlifowali” język angielski, poszerzali umiejętności organizacyjne, funkcjonowanie w grupie i zarządzanie czasem pracy.

Młodzież skorzystała również z programu kulturowego, w ramach którego zwiedziła Meteory – wpisany na listę UNESCO kompleks prawosławnych klasztorów, wybudowanych na wzniesieniach skalnych. Podczas weekendu odbył się rejs statkiem połączony z animacjami na wyspę Skiathos. Popołudniami, w czasie wolnym od praktyk, uczestnicy stażu odwiedzili okolice Masywu Olimpu – wioskę Palios Panteleimonas oraz wąwóz rzeki Enipea, nieopodal miasteczka Litochoro.

Podsumowaniem stażu była ceremonia rozdania certyfikatów w wersji polskiej i angielskiej wraz z suplementem zdobytych umiejętności, na której obecni byli także greccy przedstawiciele GSMC oraz władze szkoły. Zagraniczna praktyka umożliwiła rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych oraz społecznych, poznanie innej kultury europejskiej a także integrację w grupie.

W ramach projektu pt. „Zagraniczny staż zawodowy gwarancją poprawy swoich kwalifikacji” praktykę zawodową w Grecji odbyło 82 uczniów kształcących się w profilu technik logistyk i technik informatyk. Młodzież odbyła zagraniczny staż w dwóch turach: 41 uczniów w terminie 14 - 25 października oraz 41 uczniów w okresie 28 października - 08 listopada.

Praktyki odbyły się w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna, konkurs 2019. Łączna kwota dofinansowania wynosi 148 902 euro. Projekt realizowany jest w okresie 1 czerwca 2019 – 31 maja 2020.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (20 grudnia 2019 20:24:20) Niech uczniowie zobaczą świat. Będą mieli skalę porównawczą. autor: gość
    logo male