Uczniowie złożyli hołd pamięci przy Kopcu Piłsudskiego
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie uczciła Narodowe Święto Niepodległości składając hołd pamięci przy pobliskim Kopcu Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego legionistów.
Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie oparto o specjalną lekcję historii, podczas której uczniowie obejrzeli film edukacyjny prezentujący zmiany granic Ojczyzny od początków państwowości do czasów współczesnych. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wykonując utwór "Jest takie miejsce - Polska".
Akademię szkolną dopełniło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pobliskim pomniku-kopcu poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i żołnierzom Legionów Polskich.
Uczniowie w obecności dyrektor Mirosławy Woźniak oraz pocztu sztandarowego szkoły złożyli hołd pamięci bojownikom o wolność Ojczyzny.
__________________
Źródło: SP w Żerocinie
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
0
Patriotycznie i na sportowo
Mieszkańcy gminy Drelów uczczą 107. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę udziałem w mszy świętej i uroczystości przed pomnikiem Batalionów Chłopskich. Narodowe Święto Niepodległości będzie również okazją do organizacji rodzinnych zawodów sportowych na nowo wybudowanym kompleksie sportowym.
0
23
Wieczór patriotyczny w Krzewicy
Gmina Międzyrzec Podlaski zaprosiła swoich mieszkańców do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Krzewicy, gdzie odbyła się msza święta, marsz ze światłem i wieczór z patriotyzmem. Tego dnia wręczono honorowe odznaczenia osobom, które w sposób wyjątkowy wyróżniły się na tle gminnej społeczności.
8
54
Drelów oddał hołd poległym w walce o niepodległość
Społeczność gminy Drelów już w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wzięła licznie udział w obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hołd poległym w walce o wolność oddano przy pomniku upamiętniającym żołnierzy Batalionów Chłopskich, a uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali również spektakl o tematyce patriotycznej.
0
13
Halasy zaśpiewały niepodległej
W dniu 10 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach odbył się konkurs pieśni patriotycznej. Młodzi wokaliści prezentowali pieśni z okresu odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. Oprócz pieśni z XIX wieku można było usłyszeć utwory muzyczne, które powstały współcześnie, ale mówią o niepodległości i o tym, jak ważna jest w dzisiejszych czasach.
0
Marsz i odznaczenia podczas listopadowych obchodów
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Krzewicy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z siedzibą w Wysokim oraz dyrektor PSP w Krzewicy zapraszają na "Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości", które rozpoczną się mszą świętą w Krzewicy. W programie także "Marsz ze światłem" i wręczenie tytułów Honorowy Obywatel oraz Zasłużony dla Gminy.
7
11
11 listopada jedną z najważniejszych dat w szkolnym kalendarzu
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie wzięła udział w uroczystości będącej żywą lekcją historii. Uczniowie odtworzyli najważniejsze wydarzenia z burzliwych dziejów Polski prowadzących do odzyskania jej niepodległości.
8
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości "Wieczór z Patriotyzmem" - zaproszenie
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz zaprasza do udziału w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem "Wieczór z Patriotyzmem", które odbędą się 11 listopada o godz. 16:00 w Krzewicy. W trakcie uroczystości zostaną wręczone honorowe odznaczenia.