YouTube Facebook fotogalerie
gmina Międzyrzec Podlaski

Uczyli pływać ponad 200 osób

5 grudnia 2020 12:00:00 | autor: Anna Ostapiuk
W ramach projektu „Umiem pływać. Pływać każdy może” gmina Międzyrzec zorganizowała naukę pływania dla uczniów siedmiu podstawówek. Zajęcia, w których wzięło udział ponad 200 osób, odbywały się na basenie "Oceanik". Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki ponad 200 uczniów z terenu gminy trenowało na międzyrzeckim basenie (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Założeniem projektu „Umiem pływać”, który obejmuje uczniów klas I-III szkół podstawowych, jest systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Głównym celem zadania jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz nabycie przez nie podstawowych umiejętności pływania. To również profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych oraz wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej dzięki objęciu projektem w szczególności uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni.

W projekcie dofinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wzięło udział ponad 200 osób z 7 szkół z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika. Uczniowie trenowali na basenie „Oceanik” w Międzyrzecu Podlaskim. Na ostatnich zajęciach zorganizowany został egzamin, który wymagał przepłynięcia jednej długości na plecach. Wszystkie dzieci ukończyły projekt zdobywając umiejętność pływania, oswojenia w wodzie i lęku przed wodą. 

_____________________________
Źródło, fot. UG Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male