YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Uczyli się pływać

18 maja 2017 21:31:09 | autor: redakcja
W gminie Międzyrzec zakończono projekt „Umiem pływać. Pływać każdy może”. W międzyrzeckiej pływalni trenowało 177 uczniów z gminy.

fot. Urząd Gminy

Od lutego do maja uczniowie klas pierwszych i drugich ze szkół podstawowych z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski uczestniczyli w zajęciach z nauki pływania w ramach zadania „Umiem pływać. Pływać każdy może”. Zajęcia prowadzone były dwa razy w tygodniu przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów w grupach 13 osobowych. Uczniom zapewniono bezpłatny dojazd do pływalnia oraz opiekę podczas drogi. W dniach 8-11 maja uczestnicy projektu prezentowali swoje umiejętności podczas pokazowych zajęć. Medale i dyplomy wręczał uczniom wójt Krzysztof Adamowicz. Umiejętności swoich pociech z dumą podziwiali rodzice.

Puchary przewodniczącego sejmiku województwa Przemysława Litwiniuka dla najlepszych pływaków otrzymali: Aleksandra Antoniuk z Rzeczycy, Jakub Zaniewicz z Halas, Roksana Siłuszyk z Kożuszek, Kacper Demianiuk z Tłuśćca, Amelia Koślacz z Rogoźnicy, Szymon Trochymiuk z Rogoźnicy, Nikola Adamowicz z Miś i Karol Radecki z Miś.

Na realizację nauki pływania w 2017 roku gmina Międzyrzec uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 260 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt realizowany jest w gminie od 2014 roku. W sumie wzięło w nim udział 540 uczniów szkół podstawowych, a łączna wartość czterech edycji projektu opiewa na kwotę 230 tys. zł. Wartość dofinansowania uzyskana przez gminę to 76 460 zł.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (20 maja 2017 09:34:45) A co ten Pan w tym garniturze robi na basenie czy każdy inny może wejść w obojętnie w jakim ubraniu ??? autor: gość
    logo male