Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Udawał policjanta, ukradł 20 tysięcy

27 czerwca 2022 12:14 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
fot. miedzyrzec.info

20 tysięcy złotych straciła 85-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta uwierzyła oszustowi, który podawał się za policjanta.

W miniony piątek na numer stacjonarny 85-letniej międzyrzeczanki zadzwonił nieznajomy podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna oświadczył, że prowadzi działania, których celem jest zatrzymanie oszustów. Udało mu się przekonać kobietę, że jej dokumenty zostały skopiowane przez przestępców, a gotówka na jej koncie bankowym jest zagrożona. Zaproponował też udział w prowadzonej akcji, na co wyraziła zgodę.

W trakcie rozmowy mężczyzna otrzymał od pokrzywdzonej numer telefonu komórkowego, na który wykonywał kolejne połączenia, instruując co kobieta ma robić. Niestety, międzyrzeczanka uwierzyła w szczere intencje dzwoniącego i postępowała zgodnie z jego wytycznymi. Wypłaciła pieniądze z konta bankowego, po czym wykonała expresowy przelew w placówce pocztowej. W ten sposób straciła 20 tysięcy złotych. Gdy następnego dnia zdała sobie sprawę z tego, że padła ofiarą oszusta, poinformowała o wszystkim bliskich oraz policję.

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji – przypomina komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Prosi też, aby rozmawiać z rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony oszustów. Ważne, by osoby starsze kontaktowały się z bliskimi i pytały o radę w takich sytuacjach jak opisana powyżej. To najczęściej wystarcza, aby nie paść ofiarą oszusta.

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (28 czerwca 2022 22:59)
  Powiedzmy sobie szczerze. Każdy gliniarz to kawał....
  autor: Sama prawda

  (28 czerwca 2022 11:43)
  Hahahah. No właśnie...
  autor: CHWDP

  (28 czerwca 2022 11:09)
  Skąd wiadomo że udawał?
  autor: Hmmm

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny