YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uderzyli w nielegalny hazard

18 listopada 2020 09:41:08 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Międzyrzeccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli sprzęt komputerowy w lokalu działającym jako „kafejka internetowa". Umożliwiano tam udział w grach hazardowych za pośrednictwem stron internetowych. Działalność była prowadzona bez wymaganej koncesji.

W miniony piątek policjanci z międzyrzeckiego komisariatu wspólnie z bialskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Funkcjonariusze weszli do jednego z lokali funkcjonujących na terenie Międzyrzeca jako „kafejka internetowa". Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczyli znajdujący się w „kafejce" sprzęt komputerowy, telefon komórkowy oraz gotówkę. Czynności wykonywane były przy udziale biegłego sądowego. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

- Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (19 listopada 2020 21:50:50) ? w mieście jest kilka pkt. gier. wejście do każdego na dzwonek, a policja udaje że nie widzi... ot od czasu do czasu zrobią nalot. autor: gość
    (19 listopada 2020 11:43:26) Ja A ile wcześniej włożył to pewnie tajemnica??? autor: Jan
    (18 listopada 2020 17:05:01) $ Ostatnio jeden typek wyciągnął prawie dwa koła w punkcie. autor: ojciec
    logo male