YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ukradł auto z wędkami

1 kwietnia 2021 15:17:28 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
37-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego będzie odpowiadał przed sądem za kradzież osobowego volvo ze sprzętem wędkarskim.

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie marca na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego volvo, a następnie skradł auto wraz ze znajdującym się wewnątrz sprzętem wędkarskim. Wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 4 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu, którzy ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. 37-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymano do wyjaśnienia.

Podejrzany w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że skradzione volvo należy do jego znajomego. Jest to samochód którym często wspólnie jeździli. 37-latek dodał, że zabrał auto, bo chciał nim pojeździć, nic jednak nie mówiąc właścicielowi. Do realizacji swojego planu wykorzystał zabrany wcześniej kluczyk zapasowy.

Policjanci odzyskali utracony samochód wraz z wyposażeniem, a „amator cudzego mienia” usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn taki zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy został popełniony w recydywie, to kara może zostać zwiększona o połowę.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (5 kwietnia 2021 09:27:15) Nieprawda To nieprawda, że policjanci odzyskali samochód.Przypadkiem zauważył go właściciel na parkingu. Policja mogła sobie jak zawsze przypisać pseudoudozasługi. autor: Pies gończy
    logo male