Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Uratowali mężczyznę z pożaru

26 lutego 2019 11:43 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska

Policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zapobiegli tragedii. Wynieśli z płonącego mieszkania nieprzytomnego 21-latka.

W niedzielę (24 lutego) po godz. 20 dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony został o pożarze kamienicy na ulicy Warszawskiej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Mundurowi na jednym z balkonów zauważyli mężczyznę, który po chwili wbiegł do środka mieszkania.

Sierż. szt. Piotr Kąkolewski oraz post. Michał Mańko zareagowali natychmiast. Nie wahając się nawet chwili pobiegli do płonącego mieszkania, w którym widzieli pokrzywdzonego. Pomimo dużego zadymienia odnaleźli na podłodze leżącego mężczyznę.

Funkcjonariusze wynieśli go na zewnątrz oraz udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokrzywdzonym okazał się 21-latek, który w chwili zdarzenia przebywał sam w mieszkaniu. Mężczyzna przekazany został załodze karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce ugasiły pożar oraz oddymiły budynek. Strażacy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była zaprószenie ognia od pieca typu „koza”.

Policjanci apelują o ostrożność. Różnego rodzaju urządzenia grzewcze: na tradycyjny węgiel, gazowe, olejowe, elektryczne bądź sanitarne zwłaszcza niewłaściwie eksploatowane zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:
- zapewnij prawidłową wentylację pomieszczenia, nigdy nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych,
- stosuj mikro - wentylację okien i drzwi,
- z pomocą fachowców dokonuj okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych, sanitarnych i instalacji wentylacyjnej,
- zainstaluj czujki tlenku węgla w tej części domu, w której sypia twoja rodzina - to skuteczne urządzenia, które uratowały już niejedno życie. W przypadku zagrożenia należy wezwać służby ratownicze, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (27 lutego 2019 17:58)
  Cyrk
  Ciekawe co by wykazaly badania krwi u tego typa
  autor: Rob

  (26 lutego 2019 23:09)
  Gratulacje!Policjanci na dobre i na złe, oby takich więcej!
  autor: gość

  (26 lutego 2019 17:06)
  Gratulacje
  Tylko pogratulować !
  autor: Jacek

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny