YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uroczystości upamiętniające Ireneusza Stolarczyka

24 czerwca 2015 21:53:32 | autor: redakcja
W czwartek, 25 czerwca, na międzyrzeckim szpitalu odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca dyrektora tej placówki, zmarłego rok temu Ireneusza Stolarczyka. Odprawiona zostanie także msza święta w intencji zmarłego. W Urzędzie Miasta zaplanowano uroczystą sesję, na której były dyrektor szpitala otrzyma pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego.

Stosowną uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela podjęła wcześniej rada miasta. Z inicjatywą wystąpił Komitet Uhonorowania Pamięci Dyrektora Ireneusza Stolarczyka, którego przewodniczącym jest ordynator chirurgii Romuald Pietrosiuk.

- To był człowiek, który swoją postawą i zaangażowaniem sprawiał, że jego działania spotykały się z sympatią z każdej strony. Dzięki niemu szpital szybko się rozwijał – mówił podczas sesji rady miasta burmistrz Zbigniew Kot. Radni uchwałę przyjęli jednomyślnie.

Członkowie komitetu ufundowali pamiątkową tablicę, która ma przypominać o zasługach byłego dyrektora. Uroczystość jej odsłonięcia odbędzie się w czwartek o godz. 17.15.

Już o godz. 15 w sali konferencyjnej UM rozpocznie się uroczysta sesja z udziałem radnych miasta i powiatu. Zebranym przypomniana zostanie praca i działalność Ireneusza Stolarczyka. O godz. 16 w kościele św. Józefa odprawiona zostanie msza święta w intencji zmarłego.

Ireneusz Stolarczyk w latach 1985 – 1987 kierował Zespołem Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Następnie przez trzy lata pracował na stanowisku lekarza wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. Od 1990 roku był dyrektorem międzyrzeckiego szpitala. W latach 2006-2014 był radnym sejmiku województwa lubelskiego, gdzie pełnił m.in. funkcję przewodniczącego komisji ochrony zdrowia. Zmarł 14 czerwca 2014 roku, w wieku 64 lat. Przegrał walkę z chorobą nowotworową.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (27 czerwca 2015 15:09:08) Jest wielu zasłużonych, ale nieliczni są w życiu uhonorowani. Bezpartyjni umierają niezauważeni. autor: gość
    (25 czerwca 2015 06:41:09) hołd Człowiek który na to zasłużył autor: pacjent
    logo male