Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10°C
Kontakt
Region

Urzędy gmin funkcjonują bez zmian

12 marca 2020 08:47 | autor: Anna Ostapiuk

W urzędach gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski sprawy interesantów załatwiane są na bieżąco. W szkołach odwołano zajęcia edukacyjne, jednak w sytuacjach wyjątkowych w czwartek i piątek opieka nad dziećmi zostanie zapewniona. Zawieszono działania projektowe, imprezy, szkolenia i wyjazdy.

W obliczu realnego zagrożenia zarażeniem się  koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę Covid-19 w gminach Drelów i Międzyrzec Podlaski z dniem 15 marca zawieszono zajęcia dydaktyczne w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Według informacji podanych przez oba urzędy, w dniach 12 i 13 marca w placówkach przebywają nauczyciele gotowi w tej wyjatkowej sytuacji zapewnić opiekę dzieciom, których rodzice nie zdążyli zorganizować opiekunów we własnym zakresie. - Na chwilę obecną nie mamy sygnałów o tym, że w placówkach przebywają dzieci - informuje inspektor ds. oświaty gminy Drelów Magdalena Kiryluk.

REKLAMA

Od dnia 11 marca w obu gminach zawieszono działalność ośrodków kultury i bibliotek publicznych, nie będą również realizowane zajęcia prowadzone w ramach projektów unijnych.

Odwołano najbliższe imprezy, szkolenia i wyjazdy, zawieszona została współpraca międzynarodowa, a także przesuwane są zaplanowane wcześniej wizyty przedstawicieli firm i instytucji, możliwy jest tylko kontakt telefoniczny i mailowy - informuje sekretarz gminy Międzyrzec Maria Szmytko.

Sprawy interesantów załatwiane są bez zmian, jednak urzędnicy apelują o rozsądek i zadbanie o własne zdrowie. Jeśli istnieje możliwość przesunięcia wizyty w urzędzie, warto pozostać w najbliższym czasie w domu. Ewentualnych płatności można dokonać w formie bezgotówkowej, natomiast część spraw załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub platformy ePUAP.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny