Urzekający koncert dla drelowskich kobiet
Koncert, który uświetnił Gminny Dzień Kobiet w Drelowie, był prawdziwą muzyczną niespodzianką. Artyści zaprezentowali najwyższej klasy wykonanie polskich i zagranicznych piosenek traktujących o kobietach, ich sile, wzajemnym wsparciu i mocy, jaką dysponują na co dzień. Wieczór uprzyjemnił słodki poczęstunek oraz możliwość wykonania zabawnych zdjęć w fotobudce.
Na scenie tego wieczoru przez ponad półtorej godziny czarowali głosem i muzyką wykonawcy z Siedlec: instruktorki Studia Wokalnego Fever Magdalena Hymos-Sulej i Magdalena Piątek oraz akompaniujący im Damian Kryński . Mocne głosy, przyjemne dla ucha brzmienia i świetnie dopasowana muzyka złożyły się na wyjątkowo atrakcyjny koncert, co zostało zaakcentowane przez publiczność gromkimi brawami i oczywiście prośbami o bis. Królowała tematyka kobiecej siły i samodzielności oraz miłości. Repertuar nie został wybrany przypadkowo, bo każdy utwór niósł z sobą ważne przesłanie dla słuchaczek. - Dałyście nam dziewczyny kawał dobrej muzyki, do której, niestety, na tej naszej kochanej prowincji, którą zamieszkujemy, nieczęsto możemy sie dopchać. Jesteśmy doświadczani inną zupełnie muzyką. Bardzo dziękuję, że jesteście z nami. To kawał dobrego wykonania i chwile wzruszeń. Ta moc, która z was płynie, nam wszystkim jest bardzo potrzebna - złożył na koniec koncertu podziękowania wykonawcom wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski .
Włodarz w towarzystwie dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Drelowie Michała Olesiejuka złożył zgromadzonym na sali paniom podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności. - Składamy wam podziękowania za to, że przy nas jesteście. Mówi się o was "słaba płeć", ale myślę, że to określenie przechodzi już do lamusa. Mamy w was oparcie, ostoję i ciepło, którego bardzo nam potrzeba w tych zwariowanych, dzisiejszych czasach. Chciałbym wam życzyć serdeczności i życzliwości na co dzień, miłości od bliskich i samorealizacji - mówił Michał Olesiejuk . - W imieniu wszystkich mężczyzn samorządu drelowskiego życzę wam, w szerokim tego słowa znaczeniu, spełnienia. Byście zwyczajnie były szczęśliwe, w rozumieniu tego szczęścia takim, jakim je same sobie zdefiniowałyście. Życzę miłości, wsparcia i docenienia na co dzień - dodał włodarz.
Klimat spotkania podkreśliły nastrojowe dekoracje stolików, przy których w sile blisko stu osób zasiadły mieszkanki gminy w różnym wieku, różnych profesji i o różnych zainteresowaniach. Tego dnia znalazły jednak, przy kawie i cieście przygotowanym przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, wspólną chwilę dla siebie samych. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania zabawnych zdjęć w fotobudce, które w pamiątkowej formie trafiły do każdej uczestniczki wydarzenia.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Do poprzednika
Wam chłopom najlepiej wychodzi ocenianie zupy aby nie była za słona.
autor: Gość
Wam babo to tylko jedno w głowie. I przez to zupa ciągle przesolona.
autor: gość
Do HIHOTA
Gdyby dzisiejsze chłopy mieli jaja to baby nie musiałyby chodzić na strajki i wiece.
autor: Baba
Jacek twoje mażenia sie spełniły zamykaią złodzieji
autor: gość
On się czarnych bułek z LIDLA nażarł, myślał że to fitnes a to czarne bo ze świerszczy.:)
autor: gość
PIS nas przynajmniej mięsem karmi a PO chce karmić robakami. A co do tego rozkradania to nie zapomnij Karpińskiemu paczki wysłać do aresztu.
autor: gość
Takie tam
Nie macie o czym pisać. Taliby z PIS rozkradają Polskę, a Wy o świerszczach?
autor: Jacek
Hahahaha. Chyba sobie jaja robisz? :)
autor: Chory kraj
Od 24 stycznia 2023 roku Komisja Europejska wydała zgodę, aby mąka ze świerszczy domowych była stosowana do produkcji żywności. Do krajów Unii Europejskiej trafiają produkty na bazie sproszkowanych owadów Acheta domesticus. Mąka ze świerszczy ma być dodatkiem do produktów takich jak m.in. wieloziarniste chleby i bułki, batony zbożowe, ciasteczka i herbatniki czy przetwory mięsne oraz zupy.
autor: gość
Po jakiemu to pisane?
autor: ...
Strajki, wiece.Drogie Panie, po Dniu Kobiet jedno słowo. Mniej ..pą a więcej głową.
autor: HIHOT
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
0
GCK w Drelowie zaprasza na Dzień Kobiet
Gminne Centrum Kultury w Drelowie zaprasza panie w towarzystwie ich drugich połówek do spędzenia wspólnego wieczoru podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet. W programie uroczystości występ kabaretu i lokalnych artystów. Podczas spotkania odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród oraz zbiórka darów na rzecz Ukrainy, którą prowadzi OSP Drelów.