YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uwaga na oszustów

13 września 2018 09:57:15 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim prowadzi kilka postępowań w sprawie oszustw, w których poszkodowanymi są nie tylko mieszkańcy naszego miasta.

 

11 września w międzyrzeckim komisariacie zawiadomienie o oszustwie złożyła mieszkanka Siedlec. Z policyjnego komunikatu wynika, że 49-letni mężczyzna z gminy Biała Podlaska pobrał od niej 6 tysięcy złotych jako zapłatę za dzierżawę lokalu, nie wystawiając na tą okoliczność pokwitowania. Po jakimś czasie mężczyzna wezwał kobietę do uregulowania należności za wynajem lokalu.

Policjanci prowadzą także postępowania w sprawie oszustw internetowych. Pierwsza z nich dotyczy międzyrzeczanina, który "kupił" skórzane buty od osoby podającej się za mieszkańca Limanowej. Mężczyzna zapłacił za nie w marcu i do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, jak również zwrotu wpłaconych pieniędzy. Druga sprawa dotyczy mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego, która od nieznanej osoby na portalu internetowym "kupiła" koszulkę z logo firmy Adidas. Pomimo wpłaty gotówki pokrzywdzona nie otrzymała zakupionego towaru, jak też zwrotu pieniędzy.

Inną sprawą zajmują się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w bialskiej komendzie. Wykonując czynności służbowe w sprawie wyłudzeń kredytów gotówkowych ustalili oni, że nieznany sprawca posługując się danymi personalnymi mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego, bez jego wiedzy i zgody uzyskał w jednym z banków kredyt, po czym nie podjął spłaty tego zobowiązania.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male