YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uwolnij szafę

29 listopada 2019 19:35:59 | autor: redakcja
W sobotę 30 listopada po raz pierwszy w Międzyrzecu odbędzie się akcja „Uwolnij szafę”. W pałacu Potockich będzie można sprzedać bądź wymienić się używanymi ubraniami, butami, torebkami i innymi dodatkami. Do tego organizatorzy zapowiadają spotkanie z projektantką i stylistką oraz warsztaty szycia ekotoreb z recyklingu.

 

Celem akcji jest promocja ochrony środowiska i recyklingu, „zero waste” oraz integracja modowych pasjonatów. - Chcemy pokazać mieszkańcom, w jaki sposób można wykorzystywać używane już tkaniny i nadać ubraniom drugie życie oraz udostępnić im przestrzeń do szafingu – stwierdzają organizatorzy.

Gościem specjalnym będzie Aleksandra Majczyna, kobieta energiczna i kreatywna, projektantka i stylistka pochodząca z Częstochowy, która swoją drogę artystyczną rozpoczęła w Lublinie, tworząc niezależną markę w stylu etno-boho-folk MAIKO czyli Mama i Kobieta, organizatorką pokazów mody, sesji zdjęciowych i targów mody. Aleksandra opowie o swojej pasji i świadomej modzie, a także przygotuje stylizacje dwóm chętnym kobietom. Zgłoszenia (ze zdjęciem) do metamorfozy (stylizacja, makijaż plus uczesanie) organizatorzy czekają pod adresem: akcja@miedzyrzec.pl. Poszukują kobiet młodych i dojrzałych, które nie boją się zmian oraz takich, które chcą odnaleźć własny styl.

30 listopada odbędą się także warsztaty szycia ekotoreb ze starych zasłon oraz woreczków z firan, które poprowadzi Aleksandra Panasiuk, właścicielka firmy „Spódniczanka” i miłośniczka nadawania drugiego życia przeróżnym przedmiotom.

Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniach i warsztatach, do zakupów i wystawiania własnych stoisk oraz rozmów przy kawie. Zapowiadają również zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Magdy Siłuszyk, która w wyniku komplikacji po porodzie zapadła w śpiączkę i walczy powrót do zdrowia.

Organizatorem wydarzenia jest burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego, a partnerami: Aleksandra Majczyna i Aleksandra Panasiuk. Sponsorami przedsięwzięcia zostali: Salon fryzjerski Hair - Art – Monika Szczypińska, Ewelina Bujek – EB Ruda maluje, salon kosmetyczny Kobieteria oraz Kwiaciarnia Magnolia. Akcja odbędzie się w godz. 11-15 w pałacu Potockich.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male